אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני הריסוק: חמישה כוכבים לטויוטה קורולה ומאזדה 6

מבחני הריסוק: חמישה כוכבים לטויוטה קורולה ומאזדה 6

גם הלקסוס IS - ששיווקה בישראל יחל השנה - קיבלה ציון מרבי של חמישה כוכבים במבחן של ארגון הבטיחות האירופי; לעומת זאת, מיצובישי ספייס סטאר ואופל אדם קיבלו ארבעה כוכבים

04.09.2013, 16:16 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי, EURONCAP, פרסם את תוצאותיהם של מבחני ריסוק לכמה דגמים המשווקים גם בישראל. רוב הדגמים קיבלו ציון מלא, אך חלקם לא הגיעו לחמשת הכוכבים הנכספים. במבחן נבדקו טויוטה קורולה, שהושקה בישראל לפני חודש וכבר מסרה מעל 2,000 יחידות, מאזדה 6 המשווקת בארץ זה שנתיים, לקסוס IS ההיברידית, ששיווקה בישראל יחל השנה, אופל אדם, מכונית עירונית שתשווק בישראל בקרוב ומיצובישי ספייס סטאר המשווקת בארץ זה כמה חודשים.

טויוטה קורולה, צילום: תומר הדר טויוטה קורולה | צילום: תומר הדר טויוטה קורולה, צילום: תומר הדר

מניתוח תוצאות המבחנים עולה שהקורולה החדשה - אחד הדגמים המשפחתיים הבודדים שמשווק בישראל עם שבע כריות אוויר - קיבלה ציון בטיחות מלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה, כאשר בוחני EURONCAP מציינים שתא הנוסעים שמר על חוזקו המבני בשעת תאונה. מאזדה 6 החדשה קיבלה אף היא ציון מלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה, אם כי בוחני EURONCAP ציינו תזוזה מסוימת של אחת הדלתות בעת פגיעה. גם לקסוס IS300H קיבלה ציון מלא של חמישה כוכבים מתוך חמישה.

שני דגמי הרכב הקטנים שנבחנו לא השיגו חמישה כוכבים: מיצובישי ספייס סטאר קיבלה ארבעה כוכבים מתוך חמישה, לאחר שהבוחנים ציינו כי ההגנה על תא הנוסעים טובה, אך אזור השוקיים של בובת הריסוק של הנהג ספג נזקים. אופל אדם קיבלה אף היא ארבעה כוכבים מתוך חמישה לאחר שבמבחן ריסוק צידי ספג אזור החזה של בובת הריסוק נזקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות