אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סין תסתפק בצמיחה נמוכה יחסית - אך תפתור את בעיות היסוד שלה" צילום: בלומברג

"סין תסתפק בצמיחה נמוכה יחסית - אך תפתור את בעיות היסוד שלה"

נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר כי המדינה מתמודדת עם קשיים כמו חובות גבוהים של הממשלות המקומיות ותפוקת יתר בחלק מהתעשיות, אך "הבעיות תחת שליטה וניתן לטפל בהן כראוי"

04.09.2013, 18:48 | בלומברג

נשיא סין שי ג'ינפינג אומר כי הממשלה תסתפק השנה בצמיחה איטית יחסית, על מנת לאפשר לה להתאים את מבנה הכלכלה של המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון שהעניק אתמול לאמצעי תקשורת מרוסיה, טורקמניסטן, קזחסטן, אוזבקיסטן וקירגיזסטן, טען שי כי סין "מוכנה להוריד את שיעור הצמיחה במידה מסוימת על מנת לפתור את בעיות היסוד שלה, שמונעות התקדמות ארוכת טווח".

שי ג שי ג'ינפינג | צילום: בלומברג שי ג

שי וצוות ההנהגה שלו, שנכנסו לתפקיד במרץ, מתכוננים לכינוס המפלגה הקומוניסטית בנובמבר, במהלכו הם עשויים לשפוך אור על האופן בו הם מתכוונים למתן צמיחה של 7%, שאפיינה את העשור האחרון. נתונים שפורסמו השבוע הצביעו על כך שהייצור התחזק בחודש שעבר, והתגברו ההערכות שסין תעמוד ביעד צמיחה של 7.5% שהציבה עבור השנה הנוכחית.

"יסודות הכלכלה הסינית יציבים", הדגיש שי. "שיעור הצמיחה היה יכול להיות גבוה יותר לו היינו ממשיכים עם מודל הפיתוח הקודם".

ברבעון השני הכלכלה הסינית התרחבה ב-7.5% לעומת השנה הקודמת. לדברי שי, המדינה מתמודדת עם קשיים כמו חובות גבוהים של הממשלות המקומיות ותפוקת יתר בחלק מהתעשיות. ואולם הוא הדגיש כי הבעיות תחת שליטה "וניתן לטפל בהן כראוי".

אתמול ציין ראש הממשלה לי קצ'יאנג כי הוא בטוח שהמדינה תעמוד השנה ביעדים הכלכליים שלה. לדבריו, נתוני התעסוקה והמחירים האחרונים מצביעים על יציבות, בעוד שציפיות השוק ככל הנראה השתפרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות