אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימני נפט משמעותיים בקידוח "ים 3" של חברת שמן צילום: שי סלינס

סימני נפט משמעותיים בקידוח "ים 3" של חברת שמן

הסימנים הם בשכבה בעובי של 68 מטרים. בתוך כך הוחלט על ביצוע מבחני הפקה בקידוח הממוקם כ-16 ק"מ מערבית לחוף פלמחים

08.09.2013, 09:21 | ליאור גוטמן

חברת שמן, שבשליטת ג'קי בן זקן, אברהם ננקשווילי ומנופים פיננסיים, מודיעה הבוקר (א') על ביצוע מבחני הפקת נפט בקידוח "ים 3". הסיבה לביצוע מבחני ההפקה היא ניתוח ממצאי פעולות הקידוח שבוצעו שם בחודשים האחרונים, מהם עולה שבמקום נמצאו "סימני נפט באיכות גבוהה" שמצביעים על קיומה של שכבת פטרוליום בעובי 68 מטר. הממצאים התגלו לאחר שהקידוח הגיע לעומק הסופי שלו שהוא 5,700 מטר.

קראו עוד בכלכליסט

קידוח "ים 3" ממוקם 16 ק"מ מערבית לחופי פלמחים. שמן אינה מפרטת את רוחב המאגר אולם על פי ההערכות בענף האנרגיה הוא עשוי לנוע בין 18 ל-30 ק"מ. שמן תבצע מבחני הפקה בעלות של כ-12 מיליון דולר והיא תשלים אותם עד סוף אוקטובר, אז האסדה שפועלת שם עתידה לעבור ליבשת אירופה. שמן דיווח בעבר שפוטנציאל ההפקה שם עשוי לנוע בין 120 ל270 מיליון חביות נפט. יצוין שבסוף שנות ה80 הופק בקרבת מקום נפט בכמות של כמה מאות חביות ביום, אולם הקידוח ננטש.

ההודעה של שמן על מציאה לכאורה של מאגר נפט מגיעה לאחר שבסוף אוגוסט דיווחה החברה על מציאת מאגר גז של גז טבעי, קונדסנט ונפט בשכבה שעובייה 90 מטר (ברוטו).

האחזקות במאגר מתחלקות בין שמן (77.7%), זרח (7.5%), צמיחה (4.8%) והמפעיל היא חברת Caspian Drilling Company Limited - כ-10%.  

יוסי לוי וגבי אשכנזי , צילום: שי סלינס יוסי לוי וגבי אשכנזי | צילום: שי סלינס יוסי לוי וגבי אשכנזי , צילום: שי סלינס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות