אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בדיקת כלכליסט

IFA 2013: הצצה ראשונה ל-Smartwatch 2 של סוני

השעון החכם שנחשף בתערוכת האלקטרוניקה IFA בברלין אמנם לא כולל מצלמה ומיקרופון מובנים כמו במתחרה מבית סמסונג - אך זמן הסוללה שלו ארוך פי 5 והוא נוח יותר לשימוש

08.09.2013, 13:58 | עומר כביר, ברלין

בתערוכת IFA שנערכת השבוע בברלין המוצר המדובר ביותר היה השעון החכם החדש של סמסונג, הגלקסי Gear. אבל זה לא היה השעון החכם היחיד בתערוכה: שעות בודדות לפני חשיפת הגיר, ביום רביעי, הציגה סוני את הדור השני של השעון החכם שלה - SmartWatch.

קראו עוד בכלכליסט

ההצגה נעשתה כמעט כלאחר יד, והשעון פחות או יותר התחבא בפינה צדדית בביתן של החברה. אחרי מצוד ממושך הצליח "כלכליסט" לאתר אותו - והנה הרשמים הראשונים.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: הצצה ראשונה לשעון סוני Smartwatch 2 (12 תמונות)

השעונים שהוצגו בתערוכה לא צוותו לסמארטפון ולא הותקנו עליהן האפליקציות הבסיסיות ביותר שמאפשרות ביצוע פעולות שונות. גם המדגימים מטעם סוני שהסתובבו עם שעונים משלהם יכלו להציג תכונות בסיסיות ביותר בלבד, כך שהבדיקה שיכולתי לבצע היתה מוגבלת ביחס לבדיקת הגלקסי גיר. עם זאת, עדיין אפשר להעלות כמה רשמים השוואתיים בין שני המתחרים.

הפריצה הגדולה בשעון של סמסונג היא ממשק המשתמש. הוא פשוט, גדול מותאם במיוחד למסך הקטן (ולא עיבוד של ממשק ממסך גדול יותר), וגם שאינו מוכר למשתמש הוא בעל עקומת למידה נמוכה ואינטואטיבי מאוד. אחרי דקות קצרות של התנסות כבר אפשר לתפעל אותו בקלות, הודות לאייקונים ברורים וגדולים המלווים בכיתובים.

  • תערוכת האלקטרוניקה IFA 2013 בברלין: הסיקור המלא

גם המסך של הגיר, להרגשתי, איכותי יותר מזה של סוני - דבר המשפר משמעותית את חוויית השימוש. בכל הקשור לממשק, היתרון לצד של סמסונג ברור.

הגלקסי Gear של סמסונג, צילום: עומר כביר הגלקסי Gear של סמסונג | צילום: עומר כביר הגלקסי Gear של סמסונג, צילום: עומר כביר

המתחרה הגדול IFA 2013: השעון החכם Galaxy Gear בידינו כמה נוח הוא השעון המדובר של סמסונג והאם בכוחו לחולל מהפכה טכנולוגית? מיד לאחר חשיפתו לקח אותו “כלכליסט" לבדיקה - ממנה עולה כי מדובר בשעון מרשים ופשוט במיוחד לשימוש, אך כבד יחסית עומר כביר, ברלין, 14 תגובותלכתבה המלאה

כשסקרתי את השעון של סמסונג, ציינתי שהוא מסורבל ולא נוח. הסיבה לכך היתה, בין השאר, מנגנון אבטחה כבד ועבה שסמסונג הוסיפה לכל השעונים בתצוגה שאינו חלק מהתוצר עצמו והשפיע על חוויית השימוש של כל מי שניסה את השעון (דבר שאפל, אגב, לעולם לא הייתה עושה. לסמסונג יש עדיין מה ללמוד). ואולם, גם בלעדיו השעון של סמסונג עדיין מסורבל יותר ונוח פחות מאשר המתחרה של סוני, שמשקלו דומה יותר לשל שעון רגיל ולא נותן תחושה של משקולת על היד. זאת, לא רק מכיוון שהרצועה נטולת המיקרופון והמצלמה קלילה יותר, אלא גם כי גוף השעון עצמו, להתרשמותי, קל ודק יותר.

אז אם פרס הממשק הלך לסמסונג, את פרס עיצוב המוצר לוקחת סוני. לכך יש להוסיף שני יתרונות נוספים: המסך שתמיד פועל (כי כשאני מביט בשעון אני רוצה לראות את השעה מיד, לא ללחוץ על כפתור קודם) והסוללה שמחזיקה חמישה ימים לטענת סוני -  בערך פי חמש מזו של סמסונג.

אם משלבים את היתרונות של הגיר עם אלו של ה-Smartwatch ומשילים את החסרונות שלהם, מתקבל שעון חכם ומהפכני. עכשיו רק צריך לראות מי החברה שתצליח לעשות את זה ראשונה. הרבה מהמרים על אפל, אבל אין סיבה שזה לא תהיה סמסונג או סוני.

הכתב הוא אורח סוני בתערוכה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות