אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחסם בדלת ונכנס עכשיו מהחלון צילום: עמית שעל

נחסם בדלת ונכנס עכשיו מהחלון

כחלון אמנם כבר לא בכנסת, אבל הוא נותר פוליטיקאי. אם הרפורמה החדשה אכן תעבור, הוא יגזור קופון נוסף ויסלול את דרכו חזרה לכנסת

10.09.2013, 08:03 | שניר הנדלר

נושא העמלות מלווה את משה כחלון מאז התיישב על כיסא יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת ה־17 ויזם רפורמה בעמלות, במסגרת ועדה שהקים לבדיקת עמלות הבנקים. מהלך זה הביא מאוחר יותר להקטנת סוגי העמלות שהבנקים גובים על ידי הפיקוח על הבנקים.

בכנסת הקודמת – עם השלמת הרפורמה בסלולר, שהביאה לירידה חדה בהוצאות צרכני הסלולר ולקופון ציבורי "שמן" שגזר כחלון, אז כבר שר התקשורת – הוא חזר לפעול להוזלת עמלות הבנקים. כחלון ניסה להעביר בכנסת את "חוק הדואר", שיתיר לבנק הדואר להעניק הלוואות ולספק שירותים כספיים שונים לכל דורש.

אלא שאז נתקל כחלון בראש הממשלה בנימין נתניהו, שטרפד את המהלך. נתניהו ראה את כחלון קוטף את פירות הרפורמה בסלולר וממוצב בעיני הציבור כנציג של מעמד הביניים בכנסת, וחוק הדואר נפל.

משה כחלון, צילום: מיקי אלון משה כחלון | צילום: מיקי אלון משה כחלון, צילום: מיקי אלון

כחלון עזב את הכנסת, ואת משבצת המושיע הלאומי ניסה לתפוס שר הכלכלה נפתלי בנט. אחת מדרישותיה של סיעת הבית היהודי במו"מ שניהלה מול הליכוד בראשות נתניהו טרם כניסתה לפוליטיקה היתה הקמת בנק חברתי על בסיס בנק הדואר. בבית היהודי ביקשו שחוק הדואר ישונה, כך שיוכל להעניק ריבית על פיקדונות ויתרת עו"ש, במטרה ליצור תחרות ולסייע לחסרי כוח מיקוח מול הבנקים - אולם גם מהלך זה טורפד.

כחלון אמנם כבר לא בכנסת, אבל הוא נותר פוליטיקאי. אם נתניהו לא מאפשר לו להעביר את הרפורמה מתוך הכנסת, הוא יעביר אותה בדלת האחורית. בינתיים כחלון מנסה לרתום תומכים למהלך, ולאחרונה אף נפגש בעניין עם המפקח על הבנקים דודו זקן. אם הרפורמה אכן תעבור, כחלון יגזור קופון נוסף ויסלול את דרכו חזרה לכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות