אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבקר המדינה בוחן תלונות על הקשר בין לפיד להלל קוברניסקי צילום: שאול גולן

מבקר המדינה בוחן תלונות על הקשר בין לפיד להלל קוברניסקי

מקורבו של שר האוצר השתתף בישיבות הכנת התקציב באוצר, מבלי שהיה לו תפקיד רשמי; לשכת לפיד: "לא ידוע לנו על בדיקה כלשהי"

09.09.2013, 21:38 | חן פונדק

מבקר המדינה יוסף שפירא החל לבחון את התלונות שהגיעו אליו על התנהלות לא תקנית בין הלל קוברניסקי לשר האוצר יאיר לפיד. קוברניסקי הוא מקורבו של לפיד, והאיש מאחורי רעיון הקמת מפלגת יש עתיד.

לפי משרד המבקר מדובר רק בהליך ראשוני: "משרד מבקר המדינה אכן קיבל פניות או תלונות בנושא זה. בהתאם לנוהל העבודה הקבוע במשרד המבקר, התלונות עוברות בחינה ראשונית בחטיבה הכלכלית במשרד המבקר המופקדת על הביקורת בנושאים אלו. על פי תוצאות הבחינה הראשונית יוחלט אם יש מקום להרחיב את הבדיקה או לא. הודעה על כך נשלחה אל המתלוננים". 

הלל קוברינסקי, מקורבו של לפיד , צילום: שאול גולן הלל קוברינסקי, מקורבו של לפיד | צילום: שאול גולן הלל קוברינסקי, מקורבו של לפיד , צילום: שאול גולן

שמו של קוברניסקי עלה לכותרות בהקשר לשר האוצר במספר מקרים לא מחמיאים לאחרונה: תחילה דווח כי קוברניסקי השתתף בישיבות הכנת התקציב באוצר, ללא שהיה בעל תפקיד רשמי שאושר על ידי נציב שירות המדינה. התנועה לאיכות השלטון שלחה מכתב ליועץ המשפטי יהודה וינשטיין בנושא, ובתגובה אסר היועץ על המשך השתתפותו.

יצוין כי לפני כמה ימים אישרו וינשטיין ונציבות שירות המדינה את מינויו של קוברינסקי לחבר בוועדה המייעצת לשר האוצר. אלא שההסכם טרם נחשף לציבור. משרד האוצר השיב היום כי על מנת לראות את הסכם ניגוד העניינים, יש לפנות בבקשה לפי חוק חופש המידע. זאת כרוכה בתשלום אגרה והממונה על חוק חופש המידע במשרדי הממשלה נוטה לנצל את מירב הזמן העומד לרשותו לעיכוב מסירת פרטי הבקשה.

מלשכת לפיד נמסר: "לא ידוע לנו על בדיקה כלשהי. תא"ל (מיל') הלל קוברינסקי הוא חבר בוועדה המייעצת לשר האוצר, מינוי אשר אושר על ידי היועץ המשפטי ונציבות שירות המדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות