אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 סרטים לראות בפסטיבל חיפה

10 סרטים לראות בפסטיבל חיפה

מ"כנס העתידנים" של ארי פולמן הפותח את הפסטיבל, ועד "כוח המשיכה" עם ג'ורג' קלוני וסנדרה בולוק שנועל אותו, כלכליסט סוקר את הסרטים המומלצים

11.09.2013, 09:30 | מאיה נחום שחל

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה־29 יתקיים בחיפה ב־19–28 בספטמבר, ויוצגו בו כ־200 סרטים חדשים שמרביתם לא יוקרנו בארץ מחוץ לפסטיבל. התחרות הנחשבת היא בין הסרטים הישראליים העלילתיים, ונראה שהשנה יבלוט "בית לחם" של יובל אדלר, שכבר גרף פרסים בפסטיבלים בחו"ל. נוסף להקרנות יהיו גם מחוות ליוצרי קולנוע, תחרות עוגן הזהב לקולנוע ים תיכוני, תחרות הבמאים של המחר, תערוכות, אירועי חוצות, כיתות אמן ועוד. "כלכליסט" ממליץ על הסרטים שלא כדאי לפספס.

"כנס העתידנים": רובין רייט בסרט של ארי פולמן

הפסטיבל ייפתח בסרטו של הבמאי ארי פולמן ("ואלס עם באשיר") בהשתתפות רובין רייט ("הנסיכה הקסומה") - חלקו מצולם וחלקו באנימציה. במרכז הסרט, בהשראת ספר המדע הבדיוני של סטניסלב לם, מגלמת רייט את עצמה, שחקנית הוליוודית המקבלת הצעה מאולפנים גדולים לרכוש את הבעלות על דמותה, לסרוק אותה ולעשות באמצעותה סרטים בטכנולוגיית תלת־ממד. כך תישאר רייט צעירה לנצח. בחלוף 20 שנה רייט כבר תהיה מבוגרת ותוכל לחזור לשחק, אך השאלה היא אם זה יהיה אפשרי אחרי שדמותה נחרטה כצעירה נצחית. פרטים: 19.9 ב־20:45, 21.9 ב־21:30.

"כנס העתידנים" "כנס העתידנים" "כנס העתידנים"

"המחברת הגדולה": נעורים במלחמת העולם השנייה

סרטו של הבמאי ההונגרי יאנוש סאס, המבוסס על רב־המכר של אגוטה קריסטוף, יוקרן במסגרת תחרות הבמאים של המחר. בזמן מלחמת העולם השנייה שולחת אם את תאומיה, בני 13, לסבתם בכפר. הכפריים מכנים את הסבתא "מכשפה" ומספרים שהרעילה את בעלה.

הנערים מבינים שדרכם היחידה לשרוד היא להתנתק מכל רגש וחמלה ומתמסרים לתוכנית לימודים קפדנית. את מעלליהם הם כותבים במחברת שקיבלו מאביהם לפני שיצא למלחמה. פרטים: 19.9 ב־18:30, 22.9 ב־19:45.

"המחברת הגדולה" "המחברת הגדולה" "המחברת הגדולה"

"באושר ועושר": התפרקות חיי נישואים באיסטנבול

הבמאית אסלי אוזגה תתחרה באמצעות סרטה הטורקי בתחרות עוגן הזהב לקולנוע ים תיכוני. הסרט עוקב אחר התפרקות חיי הנישואים של קאן, ארכיטקט מצליח, ושל אשתו האמנית אלה, החיים בשכונה אמידה באיסטנבול. כשבתם עוזבת את הבית ללימודים נותרים השניים לבד. הנוחות והמקלט שמספקים להם חיי הנישואים, אף שהתשוקה כבר נמוגה, מתערערים כאשר אלה שומעת שיחת טלפון של קאן. פרטים: 23.9 ב־19:00, 26.9 ב־12:00.

"באושר ועושר" "באושר ועושר" "באושר ועושר"

"בית לחם": מערכת טעונה

מערכת יחסים מורכבת בין רזי, איש שב"כ ורכז נפת בית לחם, לבין סנפור, אחיו הצעיר של מפקד גדודי אל־אקצא בעיר, מתוארת בסרט שביים יובל אדלר לתסריט שכתב עם עלי ואקד, ואשר מסתמן כמועמד המוביל בתחרות הסרטים הישראליים העלילתיים. הקשר הקרוב ורב־השנים הופך מורכב כשסנפור מנסה לחיות חיים כפולים ולתמרן בין דרישותיו של רזי לנאמנותו לאחיו. פרטים: 20.9 ב־22:00, 26.9 ב־16:45.

"בית לחם" "בית לחם" "בית לחם"

"זה שם מוזר, פדריקו!": מחווה לפליני

סרטו של אחד מגדולי הבמאים של הקולנוע האיטלקי אטורה סקולה יתחרה אף הוא בעוגן הזהב. סקולה הודיע לפני כעשור על פרישה, אולם חזר לביים כיוון שנמשך לאופי הפרויקט הנוכחי. הסרט מתחבר למחווה שעורך הפסטיבל לפדריקו פליני לציון 20 שנה למותו ו־50 שנה לסרטו "שמונה וחצי" שיוקרן בפסטיבל. הסרט, שעלה לראשונה בפסטיבל ונציה, הוא בין תיעודי לעלילתי - שילוב בין קטעי ארכיון לסצנות מומחזות שצולמו על פי זיכרונותיו של סקולה מידידותם ארוכת השנים. המחווה עוקבת אחר חייו של פליני מפגישתם ב־1947 ועד מותו ב־1993. פרטים: 24.9 ב־12:00, 25.9 ב־14:00.

"זה שם מוזר - פדריקו" "זה שם מוזר - פדריקו" "זה שם מוזר - פדריקו"

"של" (Shell): בדידות של אב ובתו

סרט הביכורים של הבמאי הבריטי סקוט גרהאם יוקרן במסגרת "הבמאים של המחר". דרמה על בדידות נפשית ופיזית, המתארת מערכת יחסים בין אב ובתו. של, בת 17, חיה עם אביה בתחנת דלק מבודדת בסקוטלנד. רוב הזמן הם לבדם, ומדי פעם עוצרים שם אנשים לתדלק. זה המגע היחיד כמעט של עם העולם, והיא לא יודעת שזה החורף האחרון שלה בתחנה. פרטים: 20.9 ב־12:00, 24.9 ב־11:30.

"של" "של" "של"

"יפה לנצח": פלייבוי מזדקן ברומא

סרטו של הבמאי האיטלקי פאולו סורנטינו, שבמרכזו העיר רומא ורוחו של פליני המרחפת בעיר, יוקרן במסגרת סרטי הגאלה. העיתונאי ג'פ גאמברדלה (טוני סרווילו), פלייבוי מזדקן שגר בדירה מרהיבה המשקיפה על הקולוסיאום, חוגג את יום הולדתו ה־65, ונדמה שהוא מכיר את כל סודות העיר ומתרפק על זיכרונות של עבר מפואר. פרטים: 21.9 ב־18:30, 25.9 ב־22:00.

"גורדי שחקים מרחפים בשמים": הומוסקסואליות בפולין

הבמאי הפולני תומאש וסילבסקי עשה סרט המתרחש בפולין השמרנית, שהומוסקסואליות נחשבה בה לטאבו. הסרט יוקרן במסגרת הקטגוריה "מזרחה מהמערב". קובה, ספורטאי צעיר שחי עם אמו וחברתו סילביה, פוגש בחור בן גילו. בין השניים נוצר קשר המבלבל את קובה, שנקרע בין שני העולמות. מערכת היחסים שלו עם סיליביה ואימוני השחייה הופכים למעניינים פחות, ומכאן העניינים מסתבכים. הבמאי מגדיר את סרטו כ"סרט הפולני הוורוד הראשון". פרטים: 21.9 ב־20:00, 27.9 ב־15:15.

"רק האוהבים שורדים": אהבה על־טבעית

סרטו של הבמאי האמריקאי ג'ים ג'רמוש הוא סיפור אהבה בין מוזיקאי מחתרתי מתבודד לאהובתו המסתורית; אהבה ששורדת מאות שנים עד שפורצת אשה לחייהם. האם יצליחו שני האאוטסיידרים לשרוד כשהעולם קורס סביבם? הסרט שייך לז'אנר העל־טבעי הפופולרי ויש בו רמיזות לתרבות הפופ ולמצב המין האנושי. פרטים: 23.9 ב־22:00, 27.9 ב־22:00.

"רק האוהבים שורדים" "רק האוהבים שורדים" "רק האוהבים שורדים"

"כוח המשיכה": קלוני ובולוק בחלל

בערב הגאלה שינעל את הפסטיבל יוקרן סרטו של הבמאי אלפונסו קוארון בכיכובם של סנדרה בולוק וג'ורג' קלוני. הסרט שיוקרן אחרי הפסטיבל בבתי קולנוע ברחבי הארץ מתחבר לסרט הפתיחה של הפסטיבל שעוסק גם הוא בעולם עתידני. ד"ר ריאן סטון (בולוק) והאסטרונאוט הוותיק מאט קובלסקי (קלוני) מוצאים את עצמם לבד בחלל אחרי שהמעבורת שלהם התרסקה. הם מאבדים קשר עם כדור הארץ ואין להם סיכוי לעזרה. פרטים: 28.9 ב־19:30 ו־22:00.

"כוח המשיכה" "כוח המשיכה" "כוח המשיכה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות