אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי ממליצה למוסדיים לתמוך במיזוג כור ודסק"ש צילום: ענר גרין

בלעדי לכלכליסט

אנטרופי ממליצה למוסדיים לתמוך במיזוג כור ודסק"ש

אם תצא לפועל, תרחיק העסקה את אי.די.בי פתוח ממצב של חדלות פירעון וזאת חרף הקשיים במכירת כלל ביטוח

10.09.2013, 18:52 | רחלי בינדמן

אנטרופי חברת הייעוץ המספקת המלצות למוסדיים לגבי אופן הצבעה באסיפות ממליצה להם לתמוך במיזוג כור ודסק"ש. תמיכת אנטרופי מקרבת את המיזוג להצלחה כיוון שהגופים המוסדיים נוטים להצביע בהתאם להמלצת אנטרופי. 

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר צלחה כור שלב נוסף בדרך להשלמת המיזוג עם דסק"ש: מחזיקי אגרות החוב של כור אישרו ברוב גורף את הצעת החברה לפידיון מוקדם של אגרות החוב - מהלך שאליו נדרשת החברה לצורך המיזוג.

לצורך האישור נדרשה תמיכת של יותר מ-75% מהחמחזיקים. בפועל, סדרה ח' השתתפו כל המחזיקים בהצבעה ואישרו אותה ב-95%, בסדרה ט' השתתפו 58% וההצעה אושרה כמעט ב-100%, בסדרה י' השתתפו בהצבעה כ-50% מהמצביעים והיא אושרה ב-100%.

על פי הצעת החברה, במועד השלמת המיזוג, ובכפוף להשלמת העסקה, החברה תפרסם הודעה בדבר ביצוע פידיון מוקדם מלא של אגרות החוב באופן שישולם למחזיקי האג"ח סכום הגבוה מבין השניים: הערך ההתחייבותי של האג"ח במועד הפידיון המוקדם; או יתרת תזרים המזומנים של האג"ח (קרן בתוספת ריבית) כשהיא מהוונת לפי הגבוה מבין (1) תשואת האג"ח הממשלתי, בתוספת ריבית של 0.45% או (2) שיעור היוון של 0%. 

נוחי דנקנר, בעל השליטה בכור ודסק"ש, צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, בעל השליטה בכור ודסק"ש | צילום: יריב כץ נוחי דנקנר, בעל השליטה בכור ודסק"ש, צילום: יריב כץ

עתה נדרשת החברה לאישור אסיפת בעלי המניות שתתקיים בשבוע הבא. אם כור תעבור גם את המשוכה הזו, היא תגיע לבית המשפט לדיון שנקבע לסוף אוקטובר בעניין בקשתה לבצע הפחתת הון. אם יתקבל אישור בית המשפט לכך, הפדיון המוקדם יתבצע בתוך 14 יום.

המיזוג שבו כור אמורה להיות ממוזגת לתוך דיסקונט השקעות, חברת בת של אי.די.בי פתוח, צפוי להגדיל את קופת המזומנים ולהרחיק את אי.די.בי פתוח ממצב של חדלות פירעון.

במסגרת המיזוג אמורה דסק"ש המחזיקה ב-67.3% ממניות כור לרכוש את יתרת המניות הנמצאות בידי הציבור (19.3%) ובידי אי.די.בי פתוח (13.4%) וזאת בתמורה לסכום של 1.06 מיליארד שקל. כך, כור תהפוך לחברה פרטית בבעלות מלאה של דסק"ש. עם השלמת המיזוג תקבל אי.די.בי פתוח 450 מיליון שקל בגין חלקה, מה שיגדיל את הנזילות שלה ותסייע לה לעמוד בהתחייבויותיה.

העסקה, אם תצא לפועל, תרחיק את אי.די.בי פתוח ממצב של חדלות פירעון וזאת חרף הקשיים במכירת כלל ביטוח. למעשה, העסקה מחזקת בעיקר את נושי אי.די.בי אחזקות שיוכלו להשתלט על חברת האם של אי.די.בי פתוח מבלי לחשוש שנושי אי.די.בי פתוח - הנכס היחידי של אי.די.בי אחזקות - יזכו בטריגר להשתלט בעצמם על אי.די.בי פתוח ולא יותירו לנושי אחזקות ולו פירור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות