אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחכה להסדר: לאומי עיקל לבן־דב את הקרקע לאחוזה צילום: אוראל כהן

לא מחכה להסדר: לאומי עיקל לבן־דב את הקרקע לאחוזה

ביולי האחרון הגיש הבנק תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בסכום של 88 מיליון שקל נגד בן־דב, על רקע ערבות אישית לחובות של טאו

11.09.2013, 06:55 | זוהר שחר לוי

במסגרת סכסוך משפטי על חובות לבנק לאומי, נאלץ אילן בן־דב להמתין עם בניית האחוזה שתכנן בכפר שמריהו אחרי שבית המשפט הטיל עיקול על הקרקע.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי האחרון הגיש בנק לאומי תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בסכום של 88 מיליון שקל נגד בן־דב, זאת על רקע חובות לבנק של טאו, שלה הוא ערב בפני הבנק. הבנק דרש לחייב את איש העסקים לפרוע את חובות טאו ולעקל את נכסיו.

לפי התביעה, ב־2005 וב־2010 חתם בן־דב על כתבי ערבות להבטחת חובותיה והתחייבויותיה של טאו, שניהלה את חשבונותיה בסניף המרכזי של לאומי בת"א, בשווי זכויות המסתכם ב־24 מיליון שקל. עוד טוען הבנק כי בן־דב "מנסה להתנער מהתחייבויותיו", ולמרות פניות הבנק הוא לא פרע את חובו.

במקביל לתביעה ביקש לאומי להטיל עיקולים על נכסיו של בן־דב, על כן ניתן צו עיקול במעמד צד אחד לסכום של עד 62 מיליון שקל. מתוקף כך עוקלו מחשבונו הפרטי כמיליון שקל, סכום נוסף של כ־2 מיליון שקל בחשבון נוסף וכן פיקדון ני"ע של כ־32 מיליון שקל מחשבונה של חברת בן־דב אחזקות. גם שטח הקרקע שעליו בונה בן־דב בימים אלו אחוזה יוקרתית, בלבו של כפר שמריהו, עוקל על ידי הבנק. שווי הנכס, לפי בן־דב, עומד על כ־53 מיליון שקל והוא משתרע על פני כ־5 דונמים.

השטח המעוקל של אילן בן דב בכפר שמריהו, צילום: עמית שעל השטח המעוקל של אילן בן דב בכפר שמריהו | צילום: עמית שעל השטח המעוקל של אילן בן דב בכפר שמריהו, צילום: עמית שעל

בן־דב הגיש התנגדות לעיקול, וטען כי הבקשה הוגשה בשיהוי וכי הבנק "פעל בניגוד לחובותיו והתחייבויותיו וסחט אותו כדי שזה יעלים עבורו טענות של בעלי האג"ח של החברה". עוד נאמר על ידי בא כוחו, עו"ד רון ברקמן מברקמן וקסלר בלום ושות', כי "הבנק סירב לפעול למימוש בטוחות שהיו בידיו, הגם שהיה חייב לעשות זאת כבר ביולי 2011 כשבדו"חות החברה נרשמה הערת עסק חי והחלו מגעים להסדר נושים".

במהלך דיון שהתקיים באוגוסט בפני שופט המחוזי בתל אביב חגי ברנר, ציין בא כוחו של בן־דב כי העיקול על הקרקע מונע את הבנייה במקום. "רצינו לעשות שם פרויקט בנייה שמכפיל את שווי הקרקע. אם לא יבוצע הפרויקט בתקופה הקרובה לא יהיה אפשר להשביח". בסופו של הדיון הוחלט בהסכמת הצדדים כי צו העיקול יצומצם וייוותר רק העיקול על נכס המקרקעין בכפר שמריהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות