אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירוחם מתרחבת: וד"ל דרום אישר תכנית להקמת 677 יחידות דיור צילום: חיים הורנשטיין

ירוחם מתרחבת: וד"ל דרום אישר תכנית להקמת 677 יחידות דיור

ברשות מקרקעי ישראל בונים על משיכת אוכלוסיה צעירה לעיירה הדרומית על רקע מעבר בסיסי צה"ל לדרום. התוכנית תכלול 130 יחידות דיור בר השגה ותצטרף לתוכנית נוספת שאושרה בתחילת השנה שבמסגרתה אושרו כ-1,000 יחידות דיור

11.09.2013, 11:43 | דותן לוי

הועדה המחוזית דרום אישרה היום (ד') למתן תוקף תכנית לבניית 677 יחידות דיור חדשות בירוחם. התכנית תשתרע על פני 740 דונם ו-130 יחידות במתחם יוגדרו כיחידות לדיור בר השגה.

מדובר בתוכנית שניה שאושרה בירוחם השנה. בתחילת השנה אישרה רשות מקרקעי ישראל תכנית המוסיפה ליישוב 1000 יחידות דיור נוספות במסגרת הוד"ל. מימוש שתי התוכניות צפוי להכפיל את אולוסיית הישוב.

קראו עוד בכלכליסט

תמהיל הדירות בתוכנית החדשה יכלול 444 יחידות בבניה רוויה, מתוכן, כאמור, 130 דירות קטנות לדיור בר השגה, 233 יחידות צמודות קרקע שיבנו במגרשי בנה ביתך וכן 275 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים וכ-135 דונם של פארק מרכזי.

הביקוש לצמודי קרקע גדל

ברשות מקרקעי ישראל ציינו כי מטרת התכנית היא למשוך אוכלוסייה איכותית לירוחם, תוך ניצול ההזדמנות של מעבר עיר הבה"דים לדרום באמצעות בניית שכונת איכות חיים גבוהה. בשנתיים האחרונות ישובים כמו ירוחם ודימונה זכו לביקושים ערים הן מצד משקיעים והן מצד תושבים מקומיים. במשרד הפנים והשיכון הבינו כי העברת בסיסי צה"ל לנגב הינה הזדמנות להחיות ישובים אשר היו רדומים נדל"נית במשך שנים.

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל. "לסייע לירוחם לממש את הפוטנציאל הטמון בה", צילום: שאול גולן בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל. "לסייע לירוחם לממש את הפוטנציאל הטמון בה" | צילום: שאול גולן בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל. "לסייע לירוחם לממש את הפוטנציאל הטמון בה", צילום: שאול גולן

מנהל אגף תכנון ופיתוח ברשות מקרקעי ישראל רפי אלמליח, ציין: "ירוחם מהווה בשנים האחרונות מוקד משיכה לאוכלוסיות מגוונות והביקוש למגרשי מגורים, בעיקר צמודי קרקע, גדל באופן משמעותי. הרשות נערכת קידום תכניות גדולות בהיקפים של 1,600 יח"ד בתמהיל מגוון בדרומה של ירוחם, ובקידום תכניות לשיפור פני העיר והתחדשותה, זאת על ידי שדרוג תשתיות בשכונות הוותיקות, קידום בנייה חדשה בשטחים פנוים במרקם הקיים והוספת מוסדות ציבור".

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל: "אנו ערים למקומה המשמעותי של ירוחם במטרופולין וביכולתה למשוך אוכלוסיות חזקות עם המעבר לעיר הבה"דים שיגבירו את קצב הצמיחה ותנופת הפיתוח בעיר הדרומית ונעשה כל שנוכל לסייע לירוחם לממש את הפוטנציאל הטמון בה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות