אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בפייסבוק: הסטטוסים שלכם יגיעו לטלוויזיה בפריים טיים צילום: איי אף פי

חדש בפייסבוק: הסטטוסים שלכם יגיעו לטלוויזיה בפריים טיים

שני שירותים חדשים שמציעה הרשת החברתית לאתרי תוכן ותחנות טלוויזיה מאפשרים לשאוב סטטוסים פומביים ולהציגם באתרים ובשידור. בעתיד, עשויים השירותים הללו לסייע למפרסמים למקד את הפרסומות שהם מציגים לכם

11.09.2013, 13:14 | נמרוד צוק

שני כלים חדשים של פייסבוק, Keyword Insights API ו-Public Feed API, יאפשרו לגופי מדיה להציג תכנים רלוונטיים לכתבות מפייסבוק - ונתונים על היקף השיחה שמתרחשת ברשת החברתית באותו הנושא. הכלים יאפשרו לשלב את המידע ישירות בשידורי טלוויזיה ואתרי תוכן.

קראו עוד בכלכליסט

בעתיד, צופים ב-TechCrunch, כלים אלה יוכלו לשמש בסיס למידע ממוקד על משתמשים, אותו תוכל פייסבוק למכור למפרסמים להתאמה מדויקת יותר של פרסומות.

הסטטוס שלך מגיע ל-CNN

ממשקי התכנות החדשים, שנחשפו השבוע, זמינים כרגע למספר מצומצם של שותפים עסקיים - CNN, אתר באזפיד, התוכנית Today Show של NBC, אתר סלייט, חברת שידורי הלווין הבריטית BSkyB וחברת ניתוח הנתונים Mass Relevance, כאשר בעתיד מתכננת פייסבוק להציע גישה אליהם בתשלום לגופים נוספים.

מקור רווח חדש למכונת הכסף של הרשת החברתית מקור רווח חדש למכונת הכסף של הרשת החברתית מקור רווח חדש למכונת הכסף של הרשת החברתית

Public Feed API מציג פיד אוטומטי של פוסטים ציבוריים שרלוונטיים למילת מפתח מסוימת, ו-Keyword Insights API מציג את המספר הכולל של פוסטים שכוללים מילת מפתח מסוימת בטווח זמנים מוגדר.

על פי הפוסט הרשמי שפייסבוק פרסמה בנושא, הכלים יאפשרו, למשל, לתוכנית New Day של CNN להציג על המסך פוסטים שמתפרסמים תוך כדי התוכנית ועוסקים בנושאים האקטואליים שנידונים בה. גופי התקשורת שישתמשו בהם יוכלו להציג בזמן אמת נתונים על מספר האנשים שכותבים סטטוסים הכוללים מלת מפתח מסוימת ומידע על הפילוח הדמוגרפי והגאוגרפי שלהם, כגון אחוזי הנשים והגברים שמדברים על הנושא או קבוצות הגיל שלהם.

עשרות מיליוני לייקים ושיתופים באירוע בודד

"אם משהו מעניין קורה, אנשים מדברים על זה בפייסבוק. מתוכניות טלוויזיה פופולריות, דרך אירועי ספורט ועד לחדשות, השיחות מתרחשות ברשת", כתב בפוסט ג'סטין אוסופסקי, סגן נשיא לשיתופי פעולה בענף המדיה בפייסבוק. לטענת החברה, בין 88 ל-100 מיליון אמריקאים פעילים ברשת החברתית בשעות צפיית השיא שבין 20:00 ל-23:0.

מספר האינטראקציות (לייקים, שיתופים ותגובות) שמתרחשות בה תוך כדי אירועים גדולים כמו גמר ה-NBA או פרסי האוסקר מגיע לעשרות מיליונים, כאשר השיא עומד על 245 מיליון אינטראקציות בעת שידור משחק הסופרבול.

האינטרס המיידי של פייסבוק בשיתופי הפעולה הוא כמובן הגדלת החשיפה שלה, לצד מתן מענה לטוויטר שנכנסה לאחרונה בעוצמה רבה לתחום של חיבור בין הפיד לשידורי טלוויזיה, בטווח הארוך, המידע הדמוגרפי שפייסבוק יכולה להפיק מהם ולהציע למפרסמים עשוי לחזק עוד יותר את עוצמתה בענף הפרסום ברשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות