אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לין: "לנצל השיפור בתקציב להחזרת מס החברות ל-25%" צילום: עמית שעל

לין: "לנצל השיפור בתקציב להחזרת מס החברות ל-25%"

לדברי נשיא לשכות המסחר, "את השיפור בתקציב המדינה יש לראות כהזדמנות לביסוס מדיניות ארוכת טווח, שתעניק תנופה מחודשת למגזר העסקי"

11.09.2013, 17:15 | אמנון אטד

"פעם ראשונה בהיסטוריה של ישראל שהתוצר הלאומי הגיע לרמה של טריליון שקל, ויש להמשיך את תנופת הצמיחה. אין צורך לחפש מנועי צמיחה למשק. צמיחה זה המשק כולו, והמוטיבציה של בעלי העסקים לבנות עסקים ולפתחם הם מנוע הצמיחה שלנו". כך אמר היום (ד') נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין בוועידת עסקים קטנים ובינוניים של מידע כנסים.  

קראו עוד בכלכליסט

"את השיפור בתקציב המדינה יש לראות כהזדמנות לביסוס מדיניות ארוכת טווח, שתעניק תנופה מחודשת למגזר העסקי", אמר לין, "ולכן אני פונה מעל במה זו לשר האוצר ומציע לו לנצל את ההזדמנות כבר עכשיו ולהודיע על השבת מס החברות שוב לרמה של 25%, והשבת המס על משיכת דיבידנד לרמה של 25%, כפי שהיה בעבר, וזאת החל משנת 2014". 

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר (ארכיון), צילום: אוראל כהן אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר (ארכיון) | צילום: אוראל כהן אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר (ארכיון), צילום: אוראל כהן

מנתונים שהציג לין עולה כי בישראל פועלים כיום כחצי מיליון עסקים, מתוכם 99.6% הם עסקים קטנים ובינוניים. כ-390 אלף עסקים, המהווים 78% מסך העסקים, הם עסקים שרמת הפדיון שלהם אינה עולה על 1 מיליון שקל בשנה. לדבריו, "מאחורי כל עסק עומדת משפחה שהשקיעה שנים של חיסכון חיים, נטלה הלוואות בסיכונים והשקיעה שנות עבודה רבות.

בהמשך, ציין לין כי כל השינויים שייעשו למען המגזר העסקי ביוזמת רשויות המדינה, ובכלל זה הקלות באשראי, מתגמדים לעומת שפע ההכבדות מבית היוצר של כנסת ישראל.

לדבריו, בעשר השנים האחרונות לא פחות מ- 135 תיקוני חקיקה בדיני עבודה הנחו על שולחנה של הכנסת, ובכנסת הנוכחית הונחו כבר לא פחות מ- 73 הצעות חוק בדיני עבודה. זאת בנוסף לחוקים מכבידים בחוקי סביבה, חוקי הגנת הצרכן, דיווח מקוון למע"מ, עול מיסוי גבוה ופסיקות של בתי הדין לעבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות