אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגף החשב הכללי ביצע שתי עסקאות גידור נוספות ב-125 מיליון דולר צילום: עמית שאבי

אגף החשב הכללי ביצע שתי עסקאות גידור נוספות ב-125 מיליון דולר

זאת בהמשך לכמה עסקאות גידור מסוג זהה בהיקף כולל של כ-325 מיליון דולר שבוצעו על ידו בחודש שעבר. במסגרת עסקאות הגידור ממירה המדינה חלק מהחובות שלה הנקובים במט"ח בחובות הנקובים בשקלים

11.09.2013, 17:57 | אמנון אטד

יחידת ניהול החוב בחטיבה הפיננסית של אגף החשב הכללי ממשיכה לנצל את הירידות האחרונות בשער הדולר מול השקל לצורך ביצוע עסקאות גידור של חלק מהחוב הממשלתי במטבע חוץ. היום (ד') ביצעה היחידה שתי עסקאות גידור דולר-שקל בהיקף כולל של כ-125 מיליון דולר. זאת בהמשך לכמה עסקאות גידור מסוג זהה בהיקף כולל של כ-325 מיליון דולר שבוצעו על ידה בחודש שעבר.

במסגרת עסקאות הגידור ממירה למעשה המדינה חלק מהחובות שלה הנקובים במטבע חוץ, במקרה זה בדולרים, בחובות הנקובים בשקלים. בדרך זו היא מקטינה את החשיפה שלה לשינויים עתידיים בשער החליפין של השקל.

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית באוצר | צילום: אוראל כהן מיכל עבאדי בויאנג

שיטת פעולה זו אינה חדשה ובשנת 2010 למשל ביצע החשב הכללי שתי פעולות גידור גדולות, אחת דולר-יורו והשנייה דולר-שקל, בסכום כולל של כ-730 מיליון דולר. על פי נתוני החשב הכללי, ההיקף הכללי של עסקאות הגידור שבוצעו על ידו לפני העסקאות האחרונות נמוך מאוד, ובסוף הרבעון השני של השנה הוא הסתכם בכ- 3 מיליארד דולר בלבד, המהווים רק כ- 10% מסך החוב החיצוני של הממשלה.

בסוף המחצית השנייה של 2013 הסתכם החוב החיצוני של ישראל בכ-30 מיליארד דולר והווה כ-16.4% מסך החוב הממשלתי הכולל. כ-85% מסך החוב במטבע חוץ נקוב בדולרים, כ-13% ממנו נקוב ביורו והיתרה במטבעות אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות