אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית חיפה דרשה ארנונה על קידוחי הגז בים התיכון צילום: אלבטרוס

עיריית חיפה דרשה ארנונה על קידוחי הגז בים התיכון

מבדיקת "כלכליסט" עולה שהבקשה של עיריית חיפה נמשכה לאחר שאסדת הפיתוח של מאגר תמר עזבה את המקום

11.09.2013, 20:21 | ליאור גוטמן

עיריית חיפה ביקשה לפני שנתיים להרחיב את תחומי שטח השיפוט המוניציפלים שלה כך שהם יתארכו עשרות קילומטרים לתוך הים התיכון. הסיבה הרשמית: בחיפה רצו לגבות ארנונה ממתקני הגז שעמדו מעל "תמר", כך שהעיריייה תוכל לגבות תשלומים שוטפים מבעלי המאגר ולהגדיל את הכנסות העירייה. הבקשה הוגשה למשרד הפנים והתייחסה למאגר "דלית" שלא פותח עד היום.  

קראו עוד בכלכליסט

קידוח תמר הפך למסחרי במרץ 2013. התשתיות שלו כוללת חמש בארות גז שכולם מונחים על קרקעית הים ובעומק של 1,600 מטר, כך שלא ברור עבור איזה נכס ביקשה עיריית חיפה לגבות תשלומים. מבדיקת "כלכליסט" עולה שהבקשה של עיריית חיפה נמשכה לאחר שאסדת הפיתוח של מאגר תמר עזבה את המקום.

קידוח תמר (ארכיון), צילום: אלבטרוס קידוח תמר (ארכיון) | צילום: אלבטרוס קידוח תמר (ארכיון), צילום: אלבטרוס

דובר עיריית חיפה עידו מינקובסקי אישר את הדברים ומסר ש"הבקשה המקורית היא מלפני כשנתיים והיא נועדה לקבל ממיליארדי השקלים כסף שמופקים מהגז חלק שיוחזר לטובת אנשי חיפה. בהתחשב בעובדה שמשרדי היזמים ממוקמים בהרצליה ואילו המאגר ממוקם בחיפה ללא זכאות להינות ממנו. יחד עם זאת כמובן שאם אין אסדה קבועה אין על מה לבקש ארנונה".

בהתייחסו לתגובת משרד הפנים כאילו הם חשבו שמדובר בהלצה מוסיף מינקובסקי ש"תמוה בעיני שפקידי משרד הפנים מגיבים בהלצה ובחנפנות כלפי חברות טייקוניות שעושות מיליארדים על חשבון הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ארנונה לעירית חיפה
אם נכון הדבר, הרי שגם כל האוניות [סוחר, נוסעים, מיכליות, צבאיות וכו'] אשר שטות מאי-שם לאי-שם אחר, ובדרכן הן חוצות את הקו הדמיוני המחבר בין חוף הכרמל לבין האסדה של קידוח תמר, חייבות בתשלומי ארנונה לעירית חיפה, חבר'ה בעיריה: אל תשכחו גם את הצוללות !!!
יוסי מ-חיפה  |  12.09.13
10.
יום שישי חציתי את חיפה עם רכבי
מקווה שלא אקבל דרישה לתשלום ארנונה בדואר. וברצינות, אם העירייה רוצה ארנונה, שתדאג לפינוי הזבל, חיבור למים, ביוב וחשמל. אישית, נשבר לי מהתשלומים והמסים הישירים והעקיפים שאני כל הזמן משלם. לא משאירים לי כלום לחיות ממנו! 7 שקל לקופסת שימורים של טונה!
12.09.13
8.
לו אני בעיריית חיפה היתי מגדיל לעשות
ראשית - הייתי מתחיל לשלוח דרישות תשלומי ארנונה לכל מטוס שעובר בשמי העיר. לאחר מכן - מגדיל באופן עצמאי את שטח השיפוט של העיר, כך שיכלול את הסיטי של לונדון ואת הוול סטריט, ומיד גובה כפל ארנונה על כל העסקים שם, כולל תשלומים רטרואקטיביים החל מ 1948 בתוספת פיגורים והצמדה.
אופניק  |  12.09.13
לכל התגובות