אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסקו הבריטית ויתרה על רשת המרכולים שלה בארה"ב צילום: בלומברג

טסקו הבריטית ויתרה על רשת המרכולים שלה בארה"ב

לאחר שש שנות פעילות כושלת תמכור ענקית הקמעונאות את הסניפים האמריקאיים לקרן ההשקעות יוקייפה. טסקו יצאה גם מיפן ומסין

11.09.2013, 23:35 | סוכנויות הידיעות

ענקית הקמעונאות הבריטית טסקו תקצה הלוואה בגובה 80 מיליון ליש"ט לקרן ההשקעות יוקייפה של המיליארדר רון בורקל, כדי שזו תיקח מידיה את רשת המרכולים הכושלת פרש אנד איזי בארה"ב - על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

הקמעונאית השלישית בגודלה בעולם הודיעה אתמול כי יוקייפה תרכוש יותר מ־150 סניפים בקליפורניה, וכן את מערך הייצור וההפצה של הרשת בריברסייד. 4,000 מעובדי הרשת יועברו לחברה החדשה.

העסקה, המביאה אל סיומו ניסיון בן שש שנים לחדור לשוק האמריקאי, מסמנת את צמצום הפעילות העולמית של טסקו. זאת לאחר שב־2012 יצאה מיפן, ובחודש שעבר הודיעה כי תהפוך לבעלת מניות מיעוט בפעילותה בסין, שתעבור לחזקת הממשלה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

דובר מטעם טסקו אמר לרויטרס כי עלות סגירתן של כ־50 מחנויות הרשת לא כלולה בעסקה. ההלוואה ועלויות נוספות הכרוכות במהלך יסתכמו ב־150 מיליון ליש"ט לכל היותר. טסקו אמרה עוד כי לו היתה סוגרת את כל 200 חנויות הרשת ומפטרת את כל העובדים, היתה נאלצת לשלם הרבה יותר מכך.

המהלך צפוי להסתיים בתוך שלושה חודשים, והשלמתו תביא לכלל סיום את חשיפתה הפיננסית של טסקו בארה"ב.

העסקה מתיישבת עם מטרתה המוצהרת של החברה להתמקד בהזרמה מבוקרת של הון, לטובת פעילות באותם שווקים שבהם קיים פוטנציאל צמיחה משמעותי.

אולם בעיותיה של טסקו לא מוגבלות לשווקים בארה"ב ובסין. ביוני השנה דיווחה הרשת כי תשע מ־11 פעילויותיה בעולם ספגו האטה במכירות. החברה גם מתמודדת עם האטה במכירות הרבעוניות בשוק הביתי שלה, בריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות