אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IDC: טאבלטים נמכרים יותר ממחשבים אישיים צילום: ניצן סדן

IDC: טאבלטים נמכרים יותר ממחשבים אישיים

לפי חברת המחקר IDC, קצב המכירות של שוק הטאבלטים רק ממשיך להאיץ, וכבר בתקופת החגים השנה אנחנו נהיה בעולם פוסט-פיסי - עם מכירות של 84 מיליון טאבלטים, לעומת 83 מיליון מחשבים

12.09.2013, 12:01 | נמרוד צוק

הטאבלטים מחסלים את שוק הפיסי מהר מהצפוי: בניגוד להערכות קודמות ופסימיות יותר לפיהן מכירות הטאבלטים יעקפו השנה רק את מכירות המחשבים הניידים, חברת המחקר IDC צופה כעת כי ברבעון הרביעי של 2013 היקף המכירות הכולל של שוק הטאבלטים יעקוף את כל שוק הפיסי מכל הסוגים - מחשבים ניידים ונייחים כאחד.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח העדכני של IDC, בתקופת החגים האמריקאית בסוף השנה ימכרו כ-84.1 מיליון טאבלטים, לעומת 83.1 מיליון מחשבים נידים ונייחים. זאת לא רק בגלל ההאצה בהיקף המכירות של הטאבלטים, אלא גם בירידה חדה יותר בהיקף מכירות הפיסי. לפי IC, הירידה - הנובעת בעיקר מעלייה הניכרת בפופולריות של טאבלטים, תסתכם ב-10% השנה.

סמסונג גלקסי טאב. קטגוריית הטאבלטים ממשיכה לצמוח סמסונג גלקסי טאב. קטגוריית הטאבלטים ממשיכה לצמוח סמסונג גלקסי טאב. קטגוריית הטאבלטים ממשיכה לצמוח

בתוך שוק הטאבלטים, נרשם לאחרונה מהפך של ממש: על פי מחקר קודם של IDC מחודש אוגוסט, ברבעון השני של 2012 אפל הובילה את השוק עם נתח שוק של 60.3% לאייפד ו-38% בלבד למכשירי אנדרואיד. אבל השנה, טאבלטים המבוססים על מערכת ההפעלה של גוגל זינקו קדימה והשתלטו על 62.6% מהשוק, כאשר הם משאירים לאייפד 32.5% מהשוק בלבד.

במספרים מוחלטים מדובר על מכירות של 28.2 מליון טאבלטים מבוססי אנדרואיד ברבעון האחרון לעומת 10.7 מיליון ברבעון המקביל אשתקד, כאשר אפל ירדה מ-17 מיליון מכשירי אייפד ל-14.3 מיליון בלבד. הטאבלטים מבוססי ווינדוס, למרות הכשלון המסחרי של מחשבי סרפס, הצליחו לכבוש 4.5% מהשוק, לעומת 1% בלבד ברבעון השני של 2012.

גם ללא מחשבים אישיים, השוק ממשיך לצמוח

הזינוק המטאורי במכירות הטאבלטים גרר את שוק ה-PC לירידה בהכנסות הנמשכת מזה למעלה משנה - לראשונה אי פעם. ברבעון השני של 2013 נמכרו 76 מליון מחשבי פיסי בלבד, 10.9% פחות מהרבעון המקביל ב-2012, כאשר כל היצרניות מלבד לנובו ספגו פגיעה חריפה במכירות. החברה צופה כי עד 2017, שוק המחשבים הנייחים יצטמצם ב-8%, בעוד ששוק המחשבים הניידים יצמח ב-9% בלבד - הרבה מתחת לצמיחה של הצפויה של קטגוריית הטאבלטים - 79%, וסמארטפונים - 71%.

למרות הירידה במכירות הטאבטים, שוק המחשוב - הכולל את כל ההתקנים המחוברים לאינטרנט, ממחשבים אישיים, דרך טאבלטי ועד סמארטפונים - רק ממשיך לצמוח. לפי חברת IDC, הוא יעמוד השנה על 622.4 מיליארד דולר, גידול של 28% לעומת השנה שעברה. הוא יצמח ל-735.1 מיליון דולר ב-2015. באותה השנה, הקטגוריה הפופולרית ביותר צפויה להיות מכשירי סלולר העולים פחות מ-350 דולר, והם יכבשו 68% מהשוק. המחיר הממוצע של מכשיר ירד עד 2017 ל-323 דולר בלבד, לעומת 462 דולר בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בראשית ימי המכונית כמעט כל המכוניות היו PICK UP/טנדר ללקיחת משאות. ואז כבר לא
זה נורא פשוט, למרות שמיקרוסופט התלויה בפיסי לקיומה מסרבת להבין. כן, הרבה יותר קל לייצר ולערוך תוכן כתוב עם מקלדת. וכן, האנשים ברובם המכריע מייצרים תוכן רק 1% מהזמן וצורכים תוכן 99% מהזמן. לכן הם מוכנים ואף רוצים מערכות הפעלה וכלי מיחשוב בהם נוח יותר (משקל גודל וFORM FACTOR) לצרוך תוכן. בדיוק כמו שאיכר אמריקני מראשית המאה ה-20 לא היה מבין איך רוכשים אוטו שהוא לא טנדר - איך תוביל עצים ופרות?
בתחילת דרכם כל המחשבים היו PC עם מקלדת ומסך  |  13.09.13
לכל התגובות