אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יציאת קזחסטאן: 7 שנים אחרי הרכישה - דירקט קפיטל עושה אקזיט

יציאת קזחסטאן: 7 שנים אחרי הרכישה - דירקט קפיטל עושה אקזיט

החברה בשליטתו של מוטי קירשנבאום צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים רווח של כחצי מיליון שקל

12.09.2013, 18:31 | ערן סוקול

שבע שנים אחרי הרכישה וחמש שנים מאז עצירת תוכניות הפיתוח במקום, חברת דירקט קפיטל עושה אקזיט בשטח של 33 דונם שרכשה בקזחסטן, אשר ערכו הלך וירד.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הודיעה היום (ה') כי חברה נכדה (76%) הרשומה בקזחסטאן, שהינה הבעלים של זכויות הנכס באסטנה קזחסטאן, חתמה על הסכם למכירת הנכס תמורת כ-3.3 מיליון דולר ארה"ב.

על פי תנאי ההסכם, העברת הבעלות בנכס לרוכש תבוצע בכפוף ולאחר תשלום התמורה לחברה הנכדה  בתוך 3 ימי עסקים ממועד רישום הסכם המכירה במשרד האוצר במחוז אסטנה.

במידה  ולא יירשם הסכם המכירה במשרד האוצר כאמור עד לסוף השנה, ייפקע ההסכם ולא יחייב את הצדדים לו.

בהתחשב בחלקה של החברה בהחזקות בחברה הנכדה, בניכוי הוצאות עסקה משוערות, צפויה דירקט קפיטל לקבל כ-2.1 מיליון דולר כתוצאה מהעסקה, כהחזר חלק מהלוואת בעלים שהועמדה על ידה לחברה הנכדה לצורך רכישת הזכויות במקרקעין. כמו כן, לאחר ששוערך הנכס במשך השנים כלפי מטה, צפויה לרשום דירקט קפיטל בדוחותיה הכספיים רווח של כחצי מיליון שקל. 

העיר אסטנה בקזחסטאן העיר אסטנה בקזחסטאן העיר אסטנה בקזחסטאן

דירקט המשקיעה בנדל"ן מניב בחו"ל ועוסקת בייזום פרוייקטי נדל"ן, רכשה את הקרקע באסטנה ב־2006, כשעוד היתה בשליטת אריה פרשקובסקי, תמורת 16.2 מיליון שקל. התוכנית לבניית מתחם משרדים של 200 אלף מ"ר במקום נעצרה עוד בטרם החלה בגלל פרוץ המשבר הכלכלי העולמי ב־2008.

השקעות שהובטחו לפרויקטים של החברה נעצרו, וב־2010, במסגרת הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח, רכשה יורופורט שבשליטת מוטי קירשנבאום 37% ממניות דירקט והפכה לבעלת השליטה בה. מאז לא נעשתה כל החלטה מצד בעלי השליטה החדשים לקדם את תוכנית הבנייה באסטנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות