אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החטא ועונשו: 50 חודשי מאסר לסוחרת לשעבר ב-RBS שהודתה בהונאה צילום: בלומברג

החטא ועונשו: 50 חודשי מאסר לסוחרת לשעבר ב-RBS שהודתה בהונאה

שירלינה טסאנג, סוחרת לשעבר ברויאל בנק אוף סקוטלנד הודתה שניסתה להסתיר הפסדים של 30 מיליון דולר ע"י יצירת מסמכים מזויפים

13.09.2013, 11:58 | בלומברג

שירלינה טסאנג, סוחרת לשעבר ברויאל בנק אוף סקוטלנד, שהודתה בבית המשפט בהונג קונג באשמת הונאה לאחר שניסתה להסתיר הפסדים של 19.5 מיליון ליש"ט (30.8 מיליון דולר), נידונה ל-50 חודשי מאסר. "זוהי עבירה חמורה ביותר", טען השופט המחוזי גארי טלנטייר בעת מתן גזר הדין. "הפעולות שלך גרמו הפסדים עצומים לבנק".

טסאנג (43), הודתה כי יצרה מסמכים מזוייפים על המסחר שלהם באג"ח החל מאמצע 2010 ועד ל-14 באוקטובר, 2011, זאת על מנת שייראה כאילו היא מרוויחה ולא מפסידה.

רויאל בנק אוף סקוטלנד, צילום: בלומברג רויאל בנק אוף סקוטלנד | צילום: בלומברג רויאל בנק אוף סקוטלנד, צילום: בלומברג

עורך דינה של טסאנג, אדווין צ'וי טען כי היא הביעה חרטה, הודתה בטעויות שלה והחזירה לבנק את הבונוס שקיבלה. לדבריו, השיפוט המוטעה ה"קולוסאלי" שלה נבע מלחצי העבודה ומדיכאון שנגרם ממותה של אחיה.

עורך הדין ציין גם מקרים דומים שהיו מעורבים בהם סכומים גדולים יותר של כסף, ביניהם ניק לסון, שכיסה הפסדים של יותר מ-800 מיליון ליש"ט בבארינגס ונידון ב-1995 לשש וחצי שנות מאסר בסינגפור, וז'רום קרוויל, שנידון לשלוש שנות מאסר ומחויב להחזיר לסוסייטה ג'נרל 4.9 מיליארד יורו שהבנק הפסיד בשל מעשיו. אולם השופט טען כי המקרים הללו התרחשו בזמנים אחרים ותחת תחומי שיפוט ותנאים שונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות