אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל יודעת את רוב סיסמאות הווייפיי בעולם צילום מסך: WifiTracl

גוגל יודעת את רוב סיסמאות הווייפיי בעולם

ברירת המחדל של מכשירי אנדרואיד היא לאצור את הסיסמאות של כל רשת ווייפיי שהמכשיר מתחבר אליה – ולהעביר את הסיסמאות לשרתי גוגל

15.09.2013, 16:00 | יוסי גורביץ

גוגל הצליחה ליצור במהלך שבע השנים האחרונות מאגר מידע המכיל מספר עצום של סיסמאות וייפיי - כל הנראה הסיסמאות לרוב הנתבים בעולם. כך דיווח במהלך החג ה-Computer World. לפי הדיוח, גוגל השתמשה במנגנון הגיבוי של מערכת ההפעלה אנדרואיד על מנת לאסוף את המידע.

קראו עוד בכלכליסט

ברירת המחדל של מערכת ההפעלה, החל מגרסה 2.2 והלאה, היא לגבות אוטומטית שורה של נתונים, כמו אנשי קשר, בשרתי הענן של גוגל. אבל הגיבוי כולל, ברוב מוחלט של המקרים ובלי ידיעה של המשתמש, גם את הסיסמאות של כל רשתות הוייפיי השמורות על המכשיר.  המשתמש אומנם יכול למנוע מגוגל לשמור את הסיסמאות, אבל הוא צריך לשנות את ברירת המחדל ולהפסיק את הגיבוי האוטומטי.

רכבי גוגל סטריט-ויו. הם לא רק מתעדים את הרחובות, אלא גם את הרשתות שלכם, צילוןם: נועם מושקוביץ רכבי גוגל סטריט-ויו. הם לא רק מתעדים את הרחובות, אלא גם את הרשתות שלכם | צילוןם: נועם מושקוביץ' רכבי גוגל סטריט-ויו. הם לא רק מתעדים את הרחובות, אלא גם את הרשתות שלכם, צילוןם: נועם מושקוביץ

הדבר מדאיג במיוחד לאחר שהתגלה עומק שיתוף הפעולה בין גוגל ובין שירותי הביון של ממשלת ארה"ב. גוגל מעבירה לממשלה מידע על פי דרישה, וכעת מסתבר שהמידע הזה יכלול גם לכלול גם את הסיסמאות של רשתות הווייפיי של רוב הגולשים בעולם. הדבר מעורר דאגה, במיוחד לאחר שהתגלה כי ה-NSA פיתחה טכניקה המאפשרת חדירה לרוב הרשתות המאובטחות בעולם, המשתמשות בתעודות SSL.

זאת גם לא הפעם הראשונה שבה מתגלה כי גוגל מראה עניין לא בריא ברשתות וייפיי: לפני מספר שנים התפוצצה פרשיית סטריטויו, אז התחוור כי רכבי הסטריטויו של גוגל חדרו בחשאי ובצורה אוטומטית לרשתות וייפיי בלתי מאובטחות בטווח שלהן ואספו מהן מידע - שכלל בין השאר העברת קבצים וסיסמאות בתוך הרשתות המקומיות. זאת ללא ידיעת או הסכמת בעלי הרשתות.  

מאוחר יותר, לאחר פרסום הפרשייה, גוגל נתפסה בשורה של שקרים בנושא. לאחרונה אישר שופט פדרלי את המשך ההליכים נגדה בתביעת פיצויים פרטית, שטוענת כי החברה הפרה את החוקים הפדרליים האוסרים על האזנות סתר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות