אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד מערך השיווק בבתי ההשקעות

איחוד מערך השיווק בבתי ההשקעות

רפי ניב, מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של מיטב דש, מונה ליו"ר חברות תעודות הסל השונות של תכלית שבבעלות בית ההשקעות

16.09.2013, 06:56 | רחלי בינדמן ואסף גילעם
רפי ניב, מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של מיטב דש, מונה ליו"ר חברות תעודות הסל השונות של תכלית שבבעלות מיטב דש. זאת במקום ניסים לאחם, שהיה סמנכ"ל הכספים של דש ועזב על רקע המיזוג בין בתי ההשקעות מיטב ודש ומינויו של דוד דרעי, שמונה לסמנכ"ל הכספים של בית ההשקעות הממוזג. זהו מינוי מפתיע על רקע העובדה שתעודות סל הן המוצר המתחרה המשמעותי של קרנות הנאמנות.

רפי ניב, צילום: אריאל בשור רפי ניב | צילום: אריאל בשור רפי ניב, צילום: אריאל בשור

מדובר, למעשה, בתפיסת עולם השקעתית שונה לחלוטין בין המוצרים, כאשר תעודות הסל הן מוצר השקעה פסיבי שהמשקיעים האדוקים בו מאמינים, על פי רוב, שלאורך זמן מנהלי ההשקעות לא יצליחו להכות את המדדים המובילים. חסידי קרנות הנאמנות מוכנים, לעומת זאת, לשלם דמי ניהול גבוהים יותר במקרים רבים למנהל השקעות שבו הם מאמינים ככזה שמסוגל להכות את ביצועי המדדים על ידי בחירה סלקטיבית של ניירות ערך.

עד לא מזמן בתי ההשקעות נהגו לקיים מערכות שיווק נפרדות לחלוטין לקרנות הנאמנות ולתעודות הסל בדיוק בגלל אותם הבדלי תפיסה. באחרונה השתנתה התפיסה בבתי ההשקעות המובילים, והוחלט לאחד את מערך המכירות של הבית תחת חטיבה אחת שתשווק ליועצים בבנק גם את הקרנות וגם את התעודות. בבית ההשקעות אקסלנס, למשל, נעמדו אנשי חברת תעודות הסל קסם על הרגליים האחוריות וסירבו לאיחוד מערך המכירות שלהם עם זה של הקרנות, ולבסוף אמנם שמרו על מערך מכירות עצמאי. במיטב דש ככל הנראה, העדיפו למנות את ניב לתפקיד כדי לחסוך בעלויות של מינוי איש חיצוני.

ממיטב-דש נמסר, "אבי באשר מכהן כיו"ר "תכלית מדדים", חברת האם אשר מחזיקה בחברות המנפיקות של תעודות הסל. רפי ניב מונה באופן זמני כיו"ר החברות המנפיקות את התעודות עצמן אך לא של החברה המנהלת. טרם מינויו של רפי ניב ליו"ר החברות הנ"ל בדקה מיטב דש ומצאה כי אין כל ניגודי עניינים והמינוי אושר מבחינה משפטית על ידי כל הגורמים הנוגעים בדבר. מינויו של ניב בא עם סיום כהונתו של סמנכ"ל הכספים לשעבר של דש איפקס, ניסים לאחם. זאת, על מנת לאפשר פעילות תקינה ושוטפת עד למינוי יו"ר קבוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות