אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית נגד תנובה על החומר המשמר ביופלה צילום: עמית שעל

בקשה לייצוגית נגד תנובה על החומר המשמר ביופלה

לקוחה של תנובה מבקשת מבית המשפט המחוזי בחיפה לאשר ייצוגית בגובה 450 מיליון שקל נגד החברה על כך שלא ציינה על אריזות יופלה פרי ופרילי כי המוצרים מכילים חומר משמר, ובכך הטעתה את הציבור. תנובה: "התביעה משוללת כל יסוד"

16.09.2013, 08:15 | נורית קדוש

חשיפת "כלכליסט" על החומר המשמר הנמצא ביופלה פרי ובפרילי של תנובה הובילה להגשת בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד החברה בגובה 450 מיליון שקל. במסגרת הבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה, נטען כי העובדה שתנובה לא ציינה על גבי אריזות המוצרים כי היא מוסיפה להם חומר משמר מסוג סורבט (E202) מהווה הטעיה של הציבור והפרה של הוראות החוק בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

אריק שור מנכ"ל תנובה , צילום: אוראל כהן אריק שור מנכ"ל תנובה | צילום: אוראל כהן אריק שור מנכ"ל תנובה , צילום: אוראל כהן

אף שבפרסום ב"כלכליסט" בשבוע שעבר צוין כי תנובה פועלת בהתאם להוראות החוק, תוך התבססות על הערת שוליים לתקן היוגורט, טוענת התובעת רנין ח'ריש כי באי ציון החומר המשמר על אריזת המוצרים, תנובה מפרה את הוראות תקנות בריאות הציבור וחוק הגנת הצרכן. "תנובה לא מכבדת את האוטונומיה של צרכניה ואת זכותם לקבל מידע מלא בנוגע לרכיבים המרכיבים את המוצרים, נשוא הבקשה, ובכך מונעת מהם את החופש לבחור אם לצרוך את המוצרים", נטען בתביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין שפיק רפול והאני טנוס.

לצורך הערכת הנזק שנגרם כתוצאה מצריכת החומר המשמר, התובעת מבקשת לחייב את תנובה בשליש מהיקף מכירות יופלה ופרילי ב־7 השנים האחרונות, המוערך על ידה בכ־350 מיליון שקל, ולצרף לסכום פיצוי של 100 מיליון שקל על הנזק הבלתי ממוני ללקוחות.

מתנובה נמסר בתגובה: "התביעה האמורה והבקשה להכיר בה כתביעה ייצוגית משוללות כל יסוד. הן מהוות עדות נוספת לתופעה המגונה של קריאה (לא נכונה) של כתבות בעיתון והזדרזות להגיש תובענות ייצוגיות בקשר אליהן, ללא בדיקה מינימלית של העובדות הרלבנטיות. תופעה מצערת זו צריכה לשמש תמרור אזהרה גם לעיתונאים שנחפזים לעתים לתפוס כותרות ומכשילים את הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות