אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר לשעבר באיילון תובע עמלה של 62 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בכיר לשעבר באיילון תובע עמלה של 62 מיליון שקל

יוסי כהן, שכיהן כסמנכ"ל בחברת הביטוח, טוען כי הובטחו לו — ולא שולמו — עמלות של 5% עבור שתי עסקאות שיזם והוציא לפועל

16.09.2013, 08:41 | רחלי בינדמן

יוסי כהן, סמנכ"ל בכיר לשעבר באיילון, הגיש ביולי האחרון תביעה בגובה של 62 מיליון שקל נגד החברה, כך עולה מדו"חות הרבעון השני של החברה.

כהן כיהן עד מאי אשתקד כסמנכ"ל וכמנהל אגף לחיסכון ארוך טווח באיילון וכמנכ"ל החברות־הבנות המנהלות את קרנות הפנסיה של הקבוצה. כהן דורש בתביעתו תשלום עמלות בגין שתי עסקאות גדולות, שכן לטענתו הובטח לו כי מעבר לתנאי שכרו הוא יהיה זכאי לעמלות בגין עסקאות שיביא לאיילון, "בהתאם לסטנדרט המקובל בענף".

לוי רחמני , צילום: אוראל כהן לוי רחמני | צילום: אוראל כהן לוי רחמני , צילום: אוראל כהן

מדובר בשתי עסקאות ישירות בתחום הפנסיוני, שלטענת כהן הוא יזם והוציא לפועל. עבור עסקאות אלו דורש כהן עמלה "מקובלת", לטענתו, של 5%. עוד טוען כהן כי על רקע הפרת ההתחייבויות כלפיו לכאורה הוא התפטר בעל כורחו, כלומר — דינו כדין מפוטר ולכן הוא זכאי להשלמת פיצויי פיטורים בגובה של כמיליון שקל. בסך הכל דורש כהן סכום של 62 מיליון שקל בתוספת שכר טרחה והוצאות.

באיילון טוענים כי תביעתו של כהן נעדרת כל בסיס. לטענת מקורבים לחברה, היה עם כהן הסכם ברור בכתב, שבו לא צוין התשלום שהוא דורש כעת. כהן התפטר מאי 2012 לאחר פחות משנה בתפקיד. כבר אז העריכו בענף כי התפטרותו נובעת מחילוקי דעות עם הבעלים והמנכ"ל הנוכחי לוי רחמני שהביא אותו לחברה. את כהן החליף דני קהל, לשעבר משנה למנכ"ל בכלל ביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות