אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצות עוד: ראשל"צ וחולון עתרו למחוזי בדרישה לסמכויות נוספות בתכנון ובנייה צילום: עמית שעל

רוצות עוד: ראשל"צ וחולון עתרו למחוזי בדרישה לסמכויות נוספות בתכנון ובנייה

רפורמת הפרגולות אמורה להאציל סמכויות נוספות לרשויות המקומיות. אלא שכמה מהרשויות המקומיות הגדולות טוענות שאפילו מקרים לכאורה פשוטים וזניחים אינם בסמכותן

16.09.2013, 09:01 | דותן לוי
רפורמת הפרגולות אמורה להאציל סמכויות נוספות לרשויות המקומיות. אלא שלמרות המדיניות המוצהרת, כמה מהרשויות המקומיות הגדולות טוענות שאפילו מקרים לכאורה פשוטים וזניחים אינם בסמכותן. לאחרונה עתרה הוועדה המקומית ראשון לציון בדרישה לסמכויות בנושא איחוד וחלוקה. במקביל הגישה גם עיריית חולון עתירה בנושא דומה. העליון החליט כי בשל הדמיון יש לצרף אותן לעתירה אחת.

חולון, צילום: נמרוד גליקמן חולון | צילום: נמרוד גליקמן חולון, צילום: נמרוד גליקמן

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר טען עו"ד רועי בר המייצג את הוועדה המקומית ראשון לציון ש"יש הרבה מקרים שצריך להחליף בין שני מגרשים סמוכים. על זה הלכנו לעתירה". על העתירה של חולון אמר בר: "עתרו לגבי החלטה דומה עם קרקעות בייעודים שונים. הסברנו בבית המשפט שהגיעו מים עד נפש. כל חודש אנחנו מקבלים הנחיה נוספת שמצמצמת עוד יותר את הסמכות שלנו. וכל זאת אף שלפי החלטות הכנסת ולפי הנחיות משרד הפנים הכיוון הוא להרחיב את הסמכויות של הוועדות המקומיות. הכנסת קובעת משהו, ומשרד המשפטים מוסיף הנחיות והתניות וזה מעקר את ההחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות