אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בייסבול: יאנקיז משלמים מס יוקרה בגובה 29 מיליון דולר צילום: אי פי אי

בייסבול: יאנקיז משלמים מס יוקרה בגובה 29 מיליון דולר

סכום זה הוא כפול מהשכר הכולל שמשלמת קבוצת יוסטון אסטרוס

16.09.2013, 11:29 | סוכנויות הידיעות

לניו יורק יאנקיז יש תמריץ גבוה להעפיל לפלייאוף: צמיחה בהכנסה שתסייע להם לשלם את מס היוקרה (luxury tax). לפי דיווח ביו.אס.איי.טודיי, היאנקיז יאלצו לשלם העונה מס בגובה 29 מיליון דולר, סכום הכפול מהשכר הכולל שמשלמת קבוצת יוסטון אסטרוס.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני היאנקיז. רק הקנס גבוה יותר מהשכר של רוב חבריהם, צילום: איי אף פי שחקני היאנקיז. רק הקנס גבוה יותר מהשכר של רוב חבריהם | צילום: איי אף פי שחקני היאנקיז. רק הקנס גבוה יותר מהשכר של רוב חבריהם, צילום: איי אף פי

השכר הכולל שמשלמת "הברונקס בומברס" עומד על 236 מיליון דולר לצרכי חישוב מס היוקרה בליגת הבייסבול, ועליה לשלם שיעור מס של 50% עבור הסכום מעבר לרף ה-178 מיליון דולר, זאת מכיוון שמדובר בעבריינית חוזרת. האירוניה היא שהיאנקיז, המפגרים בשלב זה בשני משחקים לזכייה בכרטיס הפתוח (wild card ) האחרון להעפלה לפלייאוף בליגה האמריקאית ישחקו בשלושת המשחקים האחרונים של העונה הרגילה מול האסטרוס, שלהם המאזן הגרוע ביותר בבייסבול.

האסטרוס אמנם צפויים לרשום העונה את הרווח התפעולי הגבוה ביותר בהיסטוריה של הליגה (הכנסות לפני ריבית מסים פחת ופיחות), אך ערוץ הספורט האזורי  שהקבוצה מחזיקה ב-45% ממנו, מפסיד סכומים גבוהים של כסף בעיקר בשל התסכול של האוהדים מהערוץ. ביולי, הרייטינג של הקבוצה צנח ב-24% בהשוואה ל-2012, ונחשב לשלישי הנמוך ביותר בליגת הבייסבול.

היאנקיז, שבבעלותם 26% מרשת הספורט האזורית YES, ש-49% ממנה היא בבעלות NWSA של ניוז קורפ, חוו גם כן ירידה העונה ברייטינג. עם זאת, עדיין מדובר ברשת הספורט האזורית (RSN) הנצפית ביותר עם ממוצע של 300 אלף משקי בית הכל משחק. כמו כן מדובר גם ברשת רווחית ביותר. ב- SNL Kagan מעריכים כי ההכנסה של YES תהיה גבוהה השנה ב-500 מיליון מכל רשת אחרת.

אחת הסיבות העיקריות לכך שהאסטרוס ירשמו העונה רווח תפעולי היא 12 מיליון דולר שיקבלו ממערכת חלוקת הרווחים של הליגה. לרוע מזלם של האסטרוס, ב-MLB לא כוללים את תשלומי מס היוקרה בקרן חלוקת ההכנסות.

קבוצה נוספת שצפויה העונה לשלם קנס היא לוס אנג'לס דודג'רס, שמעמידה תקציב שחקנים של 234.5 מיליון דולר. הדודג'רס ישלמו 9.9 מיליון דולר קנס.

.מאז הונהגה שיטת הקנסות בליגת ה-MLB בשנת 2003, שילמו היאנקיז קנסות כוללים בסך 253 מיליון דולר בגין חריגות. יתר קבוצות הבייסבול שילמו ביחד קנס של 32 מיליון דולר בלבד. בוסטון רד-סוקס, לוס אנג'לס איינג'לס ודטרויט טייגרס הן הקבוצות היחידות מלבד היאנקיז שחרגו מהרף העליון שנקבע, מאז 2003.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות