אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחיות כמו דיקטטור: כך נראה הארמון של אסד צילום: בלומברג

לחיות כמו דיקטטור: כך נראה הארמון של אסד

ממערכת מורכבת של שבילי גישה שנועדה לגרום למבקרים להרגיש קטנים ככל האפשר, דרך כניסה שמזכירה את עיר הברקת בקוסם מארץ עוץ ועד לחדר ששוויו 10.6 מיליון דולר. צפו בתמונות

19.09.2013, 07:59 | סוכנויות הידיעות

ניתן ללמוד לא מעט על דיקטטור מעיצוב הבתים שלו, כך טוענים בעיתון הבריטי הגרדיאן, שבדק בשבוע שעבר מה גורם "למפלצת העכשווית", נשיא סוריה בשאר אל אסד "להרגיש בבית". אף שאסד אינו מתגורר בימים אלה במבצר שבנה אביו חפז אל אסד על פסגת גבעה המשקיפה על דמשק, בגרדיאן ירדו לעומק פרטי המקום.

הארמון עוצב ב-1975 על ידי האדריכל היפני קנזו טאנגה, שעיצב גם את מוזיאון הנצחת השלום בהירושימה. המבנה בגודל 511 אלף מ"ר עשוי ברובו משיש קררה וכולל חלונות צרים. הארמון משקיף על העיר שמאופיינת ברובה בבתי בטון צנועים יותר.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (6 תמונות)

מערכת מורכבת של שבילי גישה נועדה, כך לפי הגרדיאן "לגרום למבקרים להרגיש קטנים ככל האפשר". מפות אוויריות של גוגל מדגישות את הנקודה הזו. מהן עולה כי על מנת להגיע לבית, האורח חייב לעבור דרך שורה של מרפסות וגנים. מדרגות אבן מובילות לשער כניסה מונומנטאלי, השער עצמו לבן ומקושט בסמלים מוסלמים.

בתוך המבנה התקרות גבוהות ומגיעות לגובה של 20 מטר. הרצפות מעוטרות בגרסאות שונות של הכוכב המוסלמי. "כניסה לארמון מזכירה כניסה לעיר הברקת בקוסם מארץ עוץ, לו היה מעוצב על ידי צפון קוריאה", תיאר בעבר את המקום סטיבן טלבוט מ-PBS. "היו שם מפלים וחדרי שיש חלולים. זהו מבצר קר ומאיים, ריק מלבד עוזרים ממהרים".

לדבריו, אחד החדרים הכיל 125 אלף אריחי שיש, בעלות של 85 דולר לאריח – כלומר חדר בשווי 10.6 מיליון דולר. "השמועות מימי ההקמה טענו כי העלות כולה עמדה על מיליארד דולר ומומנה על ידי כספי הנפט הסעודי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות