אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות - לקראת החלטת הפד על המשך הרכישות צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות - לקראת החלטת הפד על המשך הרכישות

דאו ג'ונס עלה ב-0.2%, נאסד"ק טיפס ב-0.8%; מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.1%, בהתאם לציפיות; מחיר הנפט ירד ב-1.1%; מיקרוסופט הודיעה על רכישה עצמית של מניות וחלוקת דיבידנד; איזיצ'יפ זינקה ב-6.5%

17.09.2013, 23:08 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים. מדד S&P עלה ב-0.4% וננעל מעל לרף 1,700 הנקודות לראשונה מאז 5 באוגוסט. ברקע: ההמתנה לעדכונים מהפדרל ריזרב, שהחלטתו בדבר צמצום תוכנית התמריצים תינתן מחר בערב. 

במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק ירד מחיר הנפט ב-1.1% ל-105.42 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-0.6% ל-1,309.4 דולר לאונקייה. 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

באירופה, למרות נתוני מאקרו שהפתיעו לטובה, מלבד הבורסה במילנו שעלתה ב-0.13%, המסחר בבורסות המובילות ננעל היום בירידות שערים, זאת על רקע המגמה השלילית באסיה ובציפייה לעדכונים שיתקבלו מחר מהפד. הפוטסי 100 בלונדון ירד ב-0.8%, ה-DAX הגרמני ירד ב-0.19% ו-CAC 40 בפריז השיל 0.16% מערכו.

הבחירות לפרלמנט הגרמני שיתקיימו ביום ראשון הקרוב נחשבות לאירוע הפוליטי החשוב ביותר שמתרחש באירופה השנה. הוא חשוב עד כדי כך שבחודשים האחרונים האיחוד האירופי שם את עצמו על "הולד" באופן חסר תקדים כמעט, ונמנע מכל צעד או החלטה שיקדמו את היציאה ממשבר החובות האומלל שבו שרוי גוש היורו כבר חמש שנים.

באופן אירוני, הבחירות האלה חשובות יותר ל־250 מיליון תושבי גוש היורו שמחוץ לגרמניה מאשר לגרמנים עצמם. בעוד הגרמנים היו אפאתיים למדי והקמפיין התנהל בצורה מנומנמת במיוחד, באיחוד האירופי נתפסות הבחירות בגרמניה כ"בחירות של כולם" מפני שתוצאותיהן יהדהדו בכל רחבי היבשת.

הדריכות באירופה אירונית אף יותר לאור העובדה שכל הסימנים מראים שמרקל עומדת לזכות בכהונה שלישית, כך שלמעשה אחרי 22 בספטמבר לא יהיה שינוי בקו שמכתיבה גרמניה להתמודדות עם משבר החובות.

הבוקר, המסחר בבורסות אסיה ננעל בירידות שערים המיוחסות לעצבנות אשר הובילה למימוש רווחים, על רקע הציפייה להחלטות הפד. במדינות המתפתחות באסיה חוששים כי צמצום משמעותי של תוכנית התמריצים יוביל להזרמת כספים לאג"ח בארה"ב על חשבון המטבעות והנכסים במדינות המתפתחות. בהמשך לכך, מדד הניקיי ביפן ירד ב-0.65%,  הבורסה בשנגחאי צנחה ב-2.05% והאנג סאנג השיל 0.31% מערכו.

בהתייחסה לחשששות באסיה, יו"ר קרן המטבע העולמית, כריסטין לגארד יצאה נגד תכנית הבנק המרכזי של ארה"ב לצמצום רכישת האג"ח ואמרה כי הבנקים המרכזיים אינם יכולים לקבל החלטות דרמטיות תוך התעלמות מהמתרחש במקומות אחרים בעולם. "נשורת שלילית על השווקים המתעוררים עלולה לחזור כמו בומרנג לכלכלות אחרות, ולכן זוהי טעות להניח כי כלכלה מקומית היא מבודדת מכלכלות אחרות ושמדינה היא כמו אי" אמרה לגארד.

מאקרו

היום לפני תחילת המסחר התפרסם מדד המחירים לצרכן ליבה (Core CPI) לחודש אוגוסט, אשר עלה ב-0.1% בהתאם לצפי בשוק, זאת לעומת עלייה בשיעור של 0.2% בחודש הקודם.

מדד המחירים לצרכן ליבה (Core CPI) מודד את שיעור השינוי במחירי סחורות ושירותים שנרכשו על ידי הצרכנים, מלבד אוכל ואנרגיה, אשר מהווים כרבע ממדד המחירים לצרכן, אולם נוטים להיות תנודתיים מאד ולעוות את המגמה הראשית.  

מדד המחירים לצרכן (CPI) הצביע אף הוא על עלייה בשיעור של 0.1%, אולם הצפי בשוק היה לקריאה זהה לזו של החודש הקודם - עלייה בשיעור של 0.2% במדד.

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

ענקית האינטרנט יאהו נסחרת ברמת שיא של 5 שנים. מתחילת השנה השלימה המניה זינוק של כ-50% במסחר בוול סטריט. שווי השוק של החברה חצה בימים האחרונים את רף ה-30 מיליארד דולר. 

גוגל רוכשת את חברת Bump, בעסקה ששווייה מוערך בסכום שבין 30 ל-60 מיליון דולר, גוגל הודיעה אתמול על רכישת הסטארט-אפ באמפ (Bump) - אפליקציה להעברת קבצים, אנשי קשר, תמונות או קטעי וידאו בין משתמשי סמארטפונים באמצעות הצמדת שני המכשירים זה בזה.

ענקית התוכנה מיקרוסופטבניהולו של סטיב באלמר הודיעה היום על שני מהלכים דרמטיים הקשורים לבעלי המניות. החברה הודיעה כי תבצע רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 40 מיליארד דולר, בנוסף לכך, הודיעה החברה כי תעלה את תשלום הדיבידנד הרבעוני ל-28 סנט למניה - זינוק של 22% בהשוואה לדיבידנד ששולם ברבעון הקודם. 

ישראליות במרכז

חברת הביומד ביוליין, הודיעה היום כי התקבל אישור לרישום פטנט ממשרד הפטנטים האמריקאי עבור התרופה BL-8020 הניתנת בבליעה לטיפול בצהבת C. הפטנט הוא עבור השימוש בתרופה לטיפול בחולים שנדבקו בצהבת C ואינם מגיבים לטיפול נוגד. פטנט זה יהיה בתוקף לפחות עד 2031.

בית ההשקעות אופנהיימר מוריד את מחיר היעד של מניית איזיצ'יפ לשנ 2014 מ-1.43 דולר ל-1.29 דולר. באופנהיימר צופים ירידה בהכנסות החברה השנה הבאה, בעיקר בשל פגיעה במכירות לאחד מלקוחות החברה המובילים. לעומת זאת, לפני יומיים אמר דב רוזנברג מכלל פיננסים ברוקראז' כי "מדובר באיום על ההכנסות של סיסקו החל מעוד 4-5 שנים, או לחילופין הזדמנות קנייה"

המיזוג בין חטיבת סרגלי הכלים של קונדואיט לבין חברת פריון נטוורק יצא אתמול לדרך. פריון תנפיק לקונדואיט 57-60 מיליון מניות, ולאחר סגירת העסקה יהיו 81% ממניות החברה הממוזגת בידי בעלי המניות של קונדואיט, וה- 19% הנותרים בידי בעלי המניות של פריון. מכך עולה כי שווי החברה הממוזגת יהיה 836 מיליון דולר, בהנחה ובעלי המניות של פריון יקבלו 19% ממניות החברה הממוזגת.

פוינטר טלוקיישן(PNTR), ספקית של טכנולוגיה ושירותים לניהול משאבים ניידים ומתן שירותי דרך לתעשיית הרכב ולשוק הביטוח, הודיעה היום על חתימת הסכם עם בראקו (Bracco) לרכישת אחזקותיה בהיקף של 51.2% מהון המניות המונפק של פוינטר ברזיל, עם השלמת העסקה העסקה הצפויה במהלך אוקטובר השנה, תחזיק פוינטר ב-100% ממניות פוינטר ברזיל.  פוינטר תשלם תמורת המניות כ-4.3 מיליון דולר במזומן. בנוסף, פוינטר תחזיר הלוואות לבראקו ובנק מקומי בברזיל בהיקף של כ-1.2 מיליון דולר לאורך תקופה של 18 חודשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות