אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת תעודות הסל תכלית תגבה דמי ניהול על מדד ת"א 100

חברת תעודות הסל תכלית תגבה דמי ניהול על מדד ת"א 100

החברה שבבעלות בית ההשקעות מיטב-דש מיישרת קו עם המתחרה הגדולה קסם שבבעלות הפניקס שהודיעה כי תגבה דמי ניהול של 0.1% על הנכסים

17.09.2013, 15:21 | רחלי בינדמן

חברת תעודות הסל תכלית שבבעלות בית ההשקעות מיטב-דש מיישרת קו עם המתחרה הגדולה קסם שבבעלות הפניקס.

קראו עוד בכלכליסט

תכלית המנוהלת על ידי אייל סגל ודוד אללוף מדווחת היום כי תחל לגבות משנה הבאה דמי ניהול בתעודות הסל העוקבות אחר מדד ת"א 100. מדובר בדמי ניהול של 0.1% על הנכסים. לפני שבועים דיווחה המתחרה הגדולה קסם כי תחל לגבות דמי ניהול של 0.1% בתעודות הסל העוקבות אחר מדד ת"א 25. הן התעודות על מדד ת"א 100 והן על 25 שווקו במשך שנים ארוכות בענף ללא דמי ניהול כלל.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock
המהלך של קסם עורר הערכות כי קסם מפריחה בלון ניסוי כדי לבדוק אם הענף מיישר קו אחרי המהלך שלה כמובילת שוק. ואמנם כי כך מסתמן וכי חברות תעודות הסל ממהרות ומתחילות לגבות דמי ניהול בתעודות הסל על המדדים המובילים. תכלית דיווחה כי תחל לגבות דמי ניהול גם על תעודת סל העוקבת אחר מדד תל בונד תשואות בגובה של 0.15% גם החל משנת 2014 (גם פה מדובר ביישור קו עם מהלך דומה שכבר בוצע בקרב המתחרים). כמו כן תגבה תכלית דמי ניהול של 0.15% החל מ-2014 על תעודת סל העוקבת אחר מדד תל בונד צמוד יתר.

על פי הערכות, גם המתחרים פסגות והראל יעלו בקרוב דמי ניהול בתעודות על המדדים המובילים 25 ו-100. אם לא יעשו כן הם עשויים לקבל נתח שוק משמעותי של גופים מוסדיים ופרטיים רבים שיעבירו אליהם את הכספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות