אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הספנות הסתבכה בחובות - והנוסעים הורדו מספינת התענוגות צילום: רויטרס

חברת הספנות הסתבכה בחובות - והנוסעים הורדו מספינת התענוגות

כ-1,500 נוסעי ספינת נופש של HNA הסינית הורדו ממנה בדרום קוריאה - בעקבות חוב של הקבוצה בהיקף 58 מיליון דולר

17.09.2013, 16:59 | סוכנויות הידיעות

קבוצת HNA הסינית פרסמה התנצלות רשמית, לאחר שמחלוקת משפטית על חוב של 58 מיליון דולר הביא לעצירה של שיט תענוגות; בעקבות כך הורדו מהספינה, ששמה Henna, כ-1,500 נוסעים באי ג'ג'ו, ששייך לדרום קוריאה, והוטסו בחזרה לסין במטוסים של היינאן איירלינס, חברה נוספת שבבעלות HNA.

HNA - אחד התאגידים הלא ממשלתיים הגדולים בסין - מתכוונת לפצות את הנוסעים ב-2,000 יואן (330 דולר) ובכרטיס נוסף חינם אותו יוכלו לנצל בתוך שנה; כמו כן היא תשלם פיקדון של 3 מיליארד וון (2.8 מיליון דולר) לבית המשפט בדרום קוריאה עבור שחרור הספינה. הקבוצה מסרה כי היא "מתנצלת על אי הנוחות שנוצרה לנוסעים".

הספינה של HNA שנעצרה בדרום קוריאה, צילום: רויטרס הספינה של HNA שנעצרה בדרום קוריאה | צילום: רויטרס הספינה של HNA שנעצרה בדרום קוריאה, צילום: רויטרס

בית משפט בג'ג'ו עצר את האוניה - שאמורה היתה להמשיך לעיר אינצ'ון, גם כן בדרום קוריאה - בעקבות בקשה של קבוצת ג'יאנגו שאנגנג הסינית; זו טענה כי HNA חייבת לה עמלות ודמי חכירה בהיקף כולל של 58 מיליון דולר.

The Chinese ambassador to South Korea made representations immediately “to protect the legitimate rights and interests of the Chinese nationals,” Chinese foreign ministry spokesman Hong Lei said at a regular briefing in Beijing today.

פנייה של חברה סינית לבית משפט זר היא צעד נדיר; ואולם בשנים האחרונות חברות הספנות הסיניות היו מעורבות בכמה מחלוקות בינלאומיות הקשורות לאיחורים בתשלומים וחדלות פירעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות