אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטארבקס ללקוחות: השאירו את הנשק בבית צילום: בלומברג

סטארבקס ללקוחות: השאירו את הנשק בבית

השינוי בעמדת הרשת בא לאחר שתומכים באחזקת נשק ערכו לה "יום הוקרה" - שכלל אירוע בעיירה בקונטיקט שבה נרצחו בדצמבר 26 בני אדם

18.09.2013, 15:14 | סוכנויות הידיעות
רשת הקפה סטארבקס ביקשה מהלקוחות שלה בארה"ב להשאיר את כלי הנשק שלהם בבית; זאת, לאחר שנגררה לדיון סביב זכויות נשיאת הנשק - שהולך ומתלהט לנוכח התגברות המקרים של ירי המוני.

בעוד שלא מעט רשתות קמעונאיות ומסעדות ברחבי ארה"ב אינן מאפשרות להיכנס עם כלי נשק, המדיניות של סטארבקס הותאמה לזו הקיימת במדינות רבות בארה"ב - המאפשרת להכניס כלי נשק לחנויות.

כתוצאה מכך, באוגוסט ערכו תומכי אחזקת הנשק "יום הערכה לסטארבקס", כדי להודות לרשת על עמדתה האיתנה בנושא, אירוע שדחף את הרשת עמוק יותר לתוך הדיון הפוליטי. "יום ההערכה" נערך בין השאר בניוטאון שבקונטיקט - שם רצח ראיין לנזה 26 בני אדם, בהם 20 ילדים, בבית ספר, ובסטארבקס החליטו לסגור את הסניף עוד לפני שהאירועים החלו.

השבוע פרסם מנכ"ל הרשת, הווארד שולץ, מכתב פתוח ללקוחות ובו הדגיש כי סטארבקס אינה מעוניינת בקיום אירועים מסוג זה בסניפים שלה. עם זאת, החברה לא הטילה איסור מפורש על נשיאת נשק ב-7,000 הסניפים שהיא מפעילה, בטענה שאיסור מסוג זה עשוי להוביל לכך שהצוות יתעמת עם לקוחות חמושים. בחברה מקווים להעניק "הזדמנות לבעלי נשק אחראיים לכבד את הבקשה", כתב שולץ.

שולץ הוסיף כי בששת החודשים האחרונים חלה עלייה במספר האנשים שנכנסו לסניפים כשעליהם נשק, התנהלות שגררה בלבול וחוסר נוחות מצד שאר הלקוחות והעובדים. "איני מודאג שנאבד לקוחות", אמר בראיון לסוכנות רויטרס. "אני חושב שקיבלתי את ההחלטה הטובה ביותר עבור החברה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות