אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קידוח הגז בקפריסין: מבחני הפקת הגז של נובל ארג'י הסתיימו בהצלחה צילום: אוראל כהן

קידוח הגז בקפריסין: מבחני הפקת הגז של נובל ארג'י הסתיימו בהצלחה

לאחר 120 שעות עבודה הניב הקידוח במאגר אפרודיטה (בלוק 12) 83.7 מיליון רגל מעוקב גז טיבעי וכ-167 חביות של קונדנסט. בסביבת דלק אנרגיה הוגדרו תוצאות המבחן כמשביעות רצון

22.09.2013, 12:11 | ליאור גוטמן

חברות דלק קידוחים, אבנר ודלק אנרגיה מודיעות הבוקר על סיום מבחני הפקת הגז במאגר "אפרודיטה" שבקפריסין. לפי הודעת החברות מבחני הפקת הגז הסתיימו לאחר 120 שעות עבודה והניבו 83.7 מיליון רגל מעוקב גז טבעי ועוד 167 חביות של קונדנסט, תוצר לוואי גולמי לתעשיית הנפט הנלווה להפקת הגז.

קראו עוד בכלכליסט

מבדיקת "כלכליסט" עולה שתוצאות מבחני ההפקה הוגדרו בסביבת דלק אנרגיה כמשביעי רצון, כאשר השאלה הגדולה היא מה יוליד דו"ח המשאבים המותנים של המאגר שעתיד להתפרסם במהלך החודשיים הקרובים ועד כמה הוא יהיה קרוב להערכות המקדמיות. על פי פרסומי החברות כמות הגז במאגר הגז נעה בין 5 ל-7 טריליון רגל מעוקב של גז (TCF), כמות השווה לעד 70% מנפח מאגר "תמר".

מאגר הגז תמר, צילום: אלבטרוס מאגר הגז תמר | צילום: אלבטרוס מאגר הגז תמר, צילום: אלבטרוס

מאגר "אפרודיטה" (בלוק 12) שוכן במים הכלכליים של קפריסין והאחזקות בו מתחלקות בין נובל אנרג'י (70%) האמריקאית ודלק אנרגיה (30%, בחלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר). המאגר הפוטנציאלי הוא אחד הראשונים שנבדקים מול חופי קפריסין והוא עתיד לשמש את מתקן ייצוא הגז שצפוי לקום בעיר ואסיליקוס עד סוף העשור הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות