אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: לא נוכל להתמודד לבד עם בדיקות הסמים במונדיאל 2014 צילום: אימג'בנק, Gettyimages

ברזיל: לא נוכל להתמודד לבד עם בדיקות הסמים במונדיאל 2014

מארגני המונדיאל יחפשו סיוע במדינות אחרות - משום שככל הנראה לא יצליחו להשלים בזמן את הקמת מעבדת הסמים הראשית במדינה

22.09.2013, 17:33 | בלומברג

פעילות של מעבדה אחת הופסקה בעוד שהקמת החלופה עוד לא הושלמה, כך שנראה שברזיל לא תצליח לעמוד לבדה בבדיקות הסמים למונדיאל 2014, והחלה לחפש עזרה במדינות אחרות. 

קראו עוד בכלכליסט

המנהל של הסוכנות בברזיל למלחמה בסמים אמר ל-AP, כי מעבדת הסמים החדשה בריו דה ז'נרו אמורה להתחיל לפעול כשנה לפני אולימפיאדת 2016, אך היא לא תהיה מוכנה בזמן לטורניר הכדורגל ב-2014.

"זו בעיה של המבנה החדש", אמר המנהל של הסוכנות בברזיל למלחמה בסמים מרקו אורליו קליין. "הבנייה של המבנה החדש תושלם והוא יהיה מוכן בסוף אפריל – התחלת מאי 2014 מובן שאין מספיק זמן להתכונן למונדיאל, מכיוון שצריך להזיז את הציוד והצוות".

המעבדה הקיימת בריו, שבה תכננו בברזיל להשתמש בשביל המונדיאל, איבדה בחודש שעבר את ההסמכה שלה על ידי הסוכנות העולמית נגד סמים (WADA), עקב "כשלים חוזרים ונשנים". בלי ההסמכה, פעילות המעבדה לא תזכה להכרת הארגון העולמי.

  , צילום: איי פי צילום: איי פי   , צילום: איי פי

קליין הודה כי איבוד ההסמכה של המעבדה הוא "אסון". "אך אין לנו שום בעיות לקראת האולימפיאדה", הדגיש. אולם מכיוון שהמעבדה הקיימת מושעית והמעבדה החדשה עדיין בשלבי הקמה, קליין טוען שברזיל מציעה שמעבדות מוסמכות ממדינות אחרות יקימו סניפים במדינה כדי לפקח על בדיקות הדם ודגימות השתן שיילקחו במהלך המונדיאל. על פי ההצעה, הבדיקות ייערכו בציוד ובמתקנים בברזיל, אך הפיקוח יבוצע על ידי מעבדות זרות שזכו להסמכות ה-WADA.

קליין אף הציע שהמעבדה בלוצרן, שוויץ תפקח על בדיקות דגימות הדם. עוד הוסיף כי ברזיל יכולה לפנות למעבדות מאירופה או ארצות הברית לסיוע בבדיקת דגימות השתן.

"התכנית כמובן צריכה לזכות באישור של WADA ופיפ"א", ציין, והוסיף שנפגש בשבוע שעבר ביחד עם מנהל המעבדה עם נציגי WADA במונטריאול. להערכתו, פיפ"א תבצע 900 בדיקות סמים במונדיאל, לפני ובמהלך התחרות.

המעבדה בריו יכולה להגיש בקשה להשבת ההסמכה שלה, אך תהליך זה "יימשך מספר חודשים, כלומר אחרי המונדיאל, גם אם יזורז", טוען מזכ"ל WADAדיוויד האומן.

הוא ציין כי פיפ"א ו-WADA מנהלים דיון בנושא בדיקות הסמים במונדיאל. "זה לא יכלול את המעבדה בריו, מכיוון שאין לה הסמכה", ציין. "אנחנו בטוחים שניתן למצוא פיתרון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות