אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלינטון על ג'נט ילן: "היא צדקה בכל התחזיות - תהיה יו"ר פד נפלאה" צילום: בלומברג

קלינטון על ג'נט ילן: "היא צדקה בכל התחזיות - תהיה יו"ר פד נפלאה"

נשיא ארה"ב לשעבר אמר בראיון ל-CNN כי "אשמח מאוד אם ילן תקבל את המשרה". הוא יצא גם להגנתו של לארי סאמרס, שפרש מהמירוץ: "עזר להציל את ארה"ב ממיתון"

22.09.2013, 19:51 | סוכנויות הידיעות

מועמדותה האפשרית של ג'נט ילן לתפקיד יו"ר הבנק המרכזי של ארה"ב קיבלה חיזוק נוסף השבוע, הפעם מנשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון.

בראיון לתוכניתו של פאריד זכריה ברשת CNN אמר קלינטון, כי ילן תהיה, לדעתו, "נפלאה" בתפקיד. "אני סבור שהיא הפגינה עד כה כושר שיפוט מוצלח", אמר. "היא צדקה עד כה בכל התחזיות שלה לגבי השפעות המשבר הפיננסי העולמי, כך שאשמח מאוד אם היא תקבל את המשרה".

ג ג'נט ילן | צילום: בלומברג ג

במקביל להבעת התמיכה בילן, קלינטון הגן על לארי סאמרס, ששירת כשר אוצר בממשלו. סאמרס הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר הפד בשבוע שעבר, לאחר שהיה הבחירה המועדפת של הנשיא ברק אובמה.

"אני חושב שהתפתחה סוג של קריקטורה שמציגה את סאמרס אך ורק כפטרונם של הטייקונים שזרעו הרס בכל מקום, וזה פשוט מגוחך", אמר קלינטון. "הוא שיחק תפקיד מפתח בסיוע לנשיא אובמה לנסות ולאושש את הכלכלה כשניצבנו על סף מיתון", ציין.

הסבירות כי ילן (67) תחליף את יו"ר הפד בן ברננקי קיבלה חיזוק השבוע בעקבות הבעת התמיכה בה מכיוון הבית הלבן. ילן מכהנת כסגניתו של ברננקי וזכתה עד כה לתמיכה ציבורית נרחבת במועמדותה לרשת אותו בתפקיד. קלינטון אמר עוד בראיון כי היא עשתה "עבודה נפלאה" בתפקידה הנוכחי.

ברקע התגברות הקולות למינויה של ילן, הפורום הכלכלי של ניו יורק דיווח ביום שישי כי ביטל נאום שלה שתוכנן ל־1 באוקטובר, שם היא עשויה היתה להישאל על התפקיד. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות