אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: שלוש חברות ישיקו גרסה גנרית לאזילקט לקראת פקיעת הפטנט ב-2017 צילום: סיון פרג'

טבע: שלוש חברות ישיקו גרסה גנרית לאזילקט לקראת פקיעת הפטנט ב-2017

ביהמ"ש בארה"ב קיבל את עמדתה של טבע בתביעתה נגד מיילן, לפיה הפטנט על התרופה המשמשת בהליך הטיפול בפרקינסון תקף עד שנת 2017

23.09.2013, 15:55 | ניר צליק

תוקף הפטנט של טבעעל תרופת האזילקט יעמוד בעינו עד שנת 2017.  כך פסק בארה"ב שופט ביהמ"ש של ניו ג'רזי בתביעה שהגיעה טבע נגד חברת התרופות מיילן (Mylan).

אזילקט היא תרופה המשמשת להליך הטיפול בפרקינסון. המשמעות היא כי מיילן לא תוכל לשווק גירסה גנרית של התרופה עד ל-2017, אלא אם תערער על פסק הדין ותזכה במשפט בערכאות העליונות.

טבע הגישה את התביעה נגד מיילן באוקטובר 2010 . תביעות דומות הוגשו גם נגד ווטסון, אורכיד ואפוטקס, איתן הגיעה טבע לפשרה מוקדם יותר השנה. על פי הפשרה, החברות יוכלו להשיק גרסה גנרית לאזילקט לפני תום תקופת הפטנט. פרטים נוספים על ההסכם לא נחשפו, כך שלא ניתן להעריך מתי יושקו הגירסאות הגנריות.

בתביעה דומה שהגישה טבע בשנה שעברה נגד סאנדוז, הסכימה האחרונה כי הכרעת הדין במקרה של מיילן תהיה תקפה גם לגביה.

"טבע מצפה שבית המשפט יפסוק באופן שימנע מ-Mylan להשיק גרסה גנרית של AZILECT עד לפקיעת תוקפו של הפטנט ב- 2017", אמרו בטבע בעקבות ההחלטה.

ג ג'רמי לוין מנכ"ל טבע ג

רשות המזון והתרופות האמריקאית, ה-FDA, אישרה להשיק גרסאות גנריות לתרופה, אך למעשה לקביעה זו אין משמעות מאחר שכל החברות המבקשות לפתח גירסה גנרית לאזילקט נדרשו להגיע להליך משפטי מול טבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות