אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבוג'ן יוצאת להנפקה בוול סטריט: רוצה לגייס 60 מיליון דולר צילום: אביגיל עוזי

אבוג'ן יוצאת להנפקה בוול סטריט: רוצה לגייס 60 מיליון דולר

החברה המנוהלת על ידי עופר חביב הגישה הלילה תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב. אבוג'ן הפועלת לשיפור גידולים חקלאיים, נסחרת בתל אביב לפי שווי של מיליארד שקל

24.09.2013, 09:55 | שי סלינס

חברת הביומד אבוג'ן , הפועלת לשיפור גידולים חקלאיים תוך שימוש בגנומיקה בצמחים, הגישה הלילה תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב לקראת הנפקה ורישום בבורסה של ניו יורק (NYSE). על כוונת החברה דווח לראשונה ב"כלכליסט" לפני כשלושה חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

אבוג'ן שמנוהלת על ידי עופר חביב הונפקה בתל אביב ב-2007 לפי שווי של 100 מיליון שקל, בעוד שכיום נסחרת החברה לפי שווי של מיליארד שקל לאחר שזינקה ב-65% בשנה האחרונה. החתמים המובילים בהנפקה יהיו קרדיט ודויטשה בנק וחתמי המשנה יהיו אופנהיימר וג'פרי.

 

החברה עוסקת בפיתוח טכנולוגיה מחשובית לאיתור רצפי דנ"א שמשמשים להשבחת גנים של גידולים חקלאיים. החברה פועלת בשוק הזרעים שהיקפו הוא 35 מיליארד דולר והזרעים המהונדסים הם כיום חלק מזערי ממנו.

 

עופר חביב, מנכ"ל אבוג עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן | צילום: אביגיל עוזי עופר חביב, מנכ"ל אבוג

הטכנולוגיה של אבוג'ן מתבססת על ארבע מערכות עיקריות: מערכת לגילוי גנים שכדאי לשפר בהנדסה גנטית של צמחים (Athlete); מערכת לניבוי הכלאות מוצלחות (Evobreed); מערכת לניבוי האופן הטוב ביותר להכנסת גן לתוך צמח (Gene2product); ומערכת לניבוי הקשר בין צמחים לחומרים כימיים. אבוג'ן פועלת בארבע חטיבות שעוסקות בשיפור תכונות צמח, עמידותו בפני מחלות, חטיבת אגרו־כימיה וחטיבת הביו־דיזל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות