אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנגלדש: הפגנות חסרות תקדים של פועלי טקסטיל צילום: איי אף פי

בנגלדש: הפגנות חסרות תקדים של פועלי טקסטיל

המפגינים, שמרוויחים כיום 38 ד' לחודש ונאלצים לעבוד 19 שעות ברצף, דורשים העלאה. באפריל נהרגו 1,129 פועלים בקריסת מפעל טקסטיל

24.09.2013, 10:37 | סוכנויות הידיעות

כ־50,000 פועלות ופועלי טקסטיל גדשו שלשום את רחובות דאקה, בירת בנגלדש, כשהם דורשים להעלות את שכרם החודשי ל־8,114 טאקה (100 דולר). כיום עומד שכר המינימום בבנגלדש, שאותו מרוויחים מרבית העובדים בתעשיית הטקסטיל במדינה, על 3,000 טאקה (38 דולר).

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של סוכנות הידיעות אי.פי, 50 פועלים נפצעו בהפגנות. בתגובה לדרישות העובדים הודיעו תעשייני הטקסטיל כי הם מוכנים להעלות את שכר המינימום לפועלים עד ל־3,600 טאקה (45 דולר), אך לא מעבר לכך.

מתפרה בבנגלדש, צילום: איי אף פי מתפרה בבנגלדש | צילום: איי אף פי מתפרה בבנגלדש, צילום: איי אף פי

היקף היצוא של מוצרי טקסטיל מבנגלדש הגיע בשנה שעברה ל־20 מיליארד דולר ו־4 מיליון אזרחים מועסקים בענף, כאשר רובם המוחלט, 3.2 מיליון, הן נשים.

במקביל להפגנות הפועלים בדאקה, פרסמה רשות השידור הבריטית BBC תחקיר ולפיו נדרשים פועלי הטקסטיל לעבוד לעתים במשמרות של 19 שעות רצופות. התוכנית "פנורמה" חשפה כי כדי למנוע יציאה של הפועלים במהלך המשמרת נועלים מנהלי המפעלים את פתחי היציאה מהם, מה שעלול להפוך את המבנים למלכודת מוות במקרה של דליקה.באפריל גבתה התמוטטות בניין מתפרות את חייהם של 1,129 בני אדם באסון הכבד ביותר שידעה תעשיית הטקסטיל של בנגלדש. האסון הפנה את תשומת הלב העולמית לתנאים המחפירים בהם מועסקים הפועלים בענף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות