אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת; טבע עלתה ב-1.7% צילום: בלומברג

המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת; טבע עלתה ב-1.7%

דאו ג'ונס ירד ב-0.4%, נאסד"ק עלה ב-0.1% ו-S&P 500 איבד 0.3%; מדד מחירי הבתים לחודש יולי ומדד אמון הצרכנים לספטמבר היו מתחת לציפיות; טבע הכריזה היום על השקת תרופה גנרית לשריר הלב המקבילה ל-ADENOSCAN בארה"ב

24.09.2013, 23:05 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ג') במגמה מעורבת על רקע המגמה החיובית באירופה ולאחר פרסום נתוני מאקרו מאכזבים. תחושת חוסר הוודאות השוררת בשווקים כתוצאה מדחיית צמצום הרכישות של הפד מצביעה על מצב השווקים אל מול מדדי המניות הנסחרים ברמות שיא. 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500 

הפדרל ריזרב צפוי למנות את ג'נט ילן כיו"ר הפד, הכרזה שיכולה להגיע כבר בשבוע הבא, זאת על פי גולדמן זאקס. לוח השנה עמוס בהסחות דעת פוליטיות אחרות, כך שבמידה וההודעה לא תגיע בשבוע הבא, ייתכן שהיא תיאלץ להידחות עד אמצע אוקטובר.
 

לאחר ימי התגובה הראשונים להחלטת הפד שלא לצמצם בשלב זה את מדיניות התמריצים וסכום הרכישות החודשיות של אג"ח, החלו להגיע התחזיות לגבי המועד העתידי שבו יחליט הבנק המרכזי לנקוט במהלך מצמצם. שורה של התבטאויות סותרות ולא מעודדות מצד בכירים בפד תרמו אמש בוול סטריט והיום באסיה לתחושת עצבנות ואי ודאות. במהלך השבוע צפויים נאומים נוספים של בכירים בפד.

הבורסות המובילות באירופה ננעלו היום בעליות שערים, לאחר פרסום מדד אמון המשקיעים בגרמניה שרשם עלייה חודשית חמישית ברציפות: המדד עלה בספטמבר לרמה של 107.7 נקודות, לעומת 107.6 בחודש הקודם. עם זאת, הקריאה פספסה את הצפי, שעמד על 108 נקודות. בהמשך לכך, הפוטסי 100 בלונדון עלה ב-0.21%, ה-DAX הגרמני עלה ב-0.34%, הבורסה במילנו טיפסה ב-0.75% ו-CAC 40 בפריז הוסיף 0.56% לערכו.

הבוקר באסיה, הבורסה של טוקיו חזרה לפעילות לאחר חופשת סוף שבוע ארוכה כאשר התחזקות הין במהלך המסחר פגעה במרבית היצואניות הגדולות, הניקיי ירד ב-0.07%,

האנג סאנג ירד ב-0.81% והבורסה בשנגחאי השילה 0.61% מערכה.

מאקרו

 

היום פורסם מדד מחירי הבתים של קייס שילר (S&P/CS HPI) לחודש יולי, אשר הצביע על עלייה של 12.4% בשנה במחירי הבתים, כאשר הצפי בשוק היה לעלייה בשיעור של 12.5% במדד, זאת לעומת עלייה בשיעור של 12.1% בחודש הקודם.

זהו מדד לשינוי השנתי במחיר הרכישה של בתים חד משפחתיים ב-20 מטרופולינים שונים, אשר נחשב כמדד מוביל לבריאות של תעשיית הדיור, כאשר עלייה במחירי הבתים מושכת משקיעים ומלבה את הפעילות בתעשייה.

בנוסף, מדד אמון הצרכנים לחודש ספטמבר, כפי שפורסם היום, עמד על 79.7 נקודות, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 79.9 נקודות, לעומת 81.5 נקודות בחודש הקודם.

זהו מדד לביטחון הפיננסי שהינו אינדיקטור מוביל להוצאות הצרכנים, המהוות את רוב הפעילות הכלכלית הכוללת. המדד נקבע באמצעות סקר שנערך בקרב כ-5,000 משקי בית אשר מתבקשים לדרג את הרמה היחסית של תנאים כלכליים נוכחיים ועתידיים, כולל זמינות התעסוקה, מצב העסקים ומצב הכלכלה בכלל.

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

 

אפל (AAPL) ממשיכה לרכז עניין לאחר שביום שישי החלו חנויותיה למכור את האייפון החדשים, מכשיר הדגל 5S והמכשיר המוזל 5C. החברה רשמה הצלחה גדולה במכירות המכשירים ומכרה בסוף השבוע הראשון יותר מ-9 מיליון מכשירים. במקביל העלתה אפל את תחזית המכירות לרבעון הרביעי של השנה לטווח העליון של התחזית ל-34 - 37 מיליארד דולר, בהשוואה לתחזיות האנליסטים שעמדו על הכנסות של 36.11 מיליארד דולר.

בלקברי (BBRY) חתמה על מכתב כוונות לרכישה על ידי קונסורציום בראשות פיירפקס (Fairfax Financial) עבור 9 דולר למניה במזומן, או 4.7 מיליארד דולר. פיירפקס רק תגלגל על כף המאזניים את החזקתה הנוכחית של 9.9% במניות בלקברי להצעת הרכישה, ולא תשקיע כסף נוסף. החברה תסתמך על משקיעים אחרים כדי לממן את שאר את העסקה באמצעות הון עצמי וחוב.  

ישראליות במרכז

טבע(TEVA) הכריזה היום על השקת התרופה הגנרית המקבילה ל-ADENOSCAN בארה"ב. טבע הייתה החברה הראשונה להגיש (first to file), מה שמאפשר למוצר בלעדיות בשיווק למשך 180 יום. ADENOSCAN מיועדת כתרופה משלימה למיפוי פרפוזיה בשריר הלב בקרב מטופלים אשר אינם מסוגלים להתעמל באופן מספק.  

ביוליין אר. אקס. (BLRX) חברה ביופרמצבטית לפיתוח תרופות, הודיעה היום כי הגישה את הבקשות הרגולטוריות הדרושות כדי להתחיל בניסוי קליני Phase 1/2 עבור BL-7010 לטיפול במחלת הצליאק. הבקשה הוגשה לרשות הלאומית המפקחת על הבריאות והרווחה בפינלנד (Valvira). בנוסף, התקבל אישור להתחיל את הניסוי מוועדת האתיקה הרלוונטית.  

חברת הביומד אבוג'ן, הפועלת להשבחת גידולים חקלאיים תוך שימוש בגנומיקה בצמחים, הגישה הלילה תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב לקראת הנפקה ורישום בבורסה של ניו יורק (NYSE). על כוונת החברה דווח לראשונה ב"כלכליסט" לפני כשלושה חודשים.

נייס(NICE) וחברת UNICOM Government הודיעו היום כי הן משתפות פעולה כדי לספק לנמל התעופה הבינלאומי של מיאמי פתרון לאיתור חדירות למסלולי טיסה, שיאפשר לנמל התעופה לאבטח את האזור המבצעי שלו. הפרוייקט הוא המשך לשדרוג תשתיות האבטחה בנמל התעופה הבינלאומי של מיאמי שהחל בשנת 2012 בהובלת חברת UNICOM Government, וכלל את פתרון NiceVision Net 2.5 ושיפורים נוספים במערכות האבטחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות