אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למי יש מטען?

הסמארטפונים החדישים מרוקנים במהירות את הסוללות שלהם. איך נטען אותם מחוץ לבית?

27.09.2013, 09:11 | עוזי בלומר
הסמארטפונים שלנו הולכים ונעשים חכמים יותר, ובהתאם, גם צריכת האנרגיה שלהם עולה. חלפו הימים שבהם יכולנו לטעון את הסלולרי פעם ביומיים - שלושה, כמעט כולנו צריכים ללכת עם מטען לעבודה, או לטעון את הסמארטפון ברכב. 

אבל, יש פתרונות שיכולים לתת מענה לצורך שלנו באנרגיה, גם מחוץ לבית, וללא מטען. חברת "סאן סיטי" שעוסקת בהתקנת גגות סולאריים גדולים, החלה באחרונה לשווק גם תיקי גב בעלי פאנל סולארי, שבעזרתם ניתן לטעון סוללת סמארטפון תוך מספר שעות שהייה בשמש. מחיר התיקים נע סביב 400 ש"ח, בהתאם לדגם.

גם לטעינה במקומות ציבוריים יש פתרון. ניב כהן, הזכיין המקומי של החברה האמריקנית ChargeBox החל להציב עמדות טעינה למכשירים סלולריים במקומות כגון בתי קולנוע, ובתי חולים. עמדת הטעינה מתאימה לכל סוגי הטלפונים הסלולריים הנמכרים בישראל. הלקוח מגיע לעמדה, וטוען את המכשיר במגירה מאובטחת, תמורת תשלום של 10 ש"ח לחצי שעה ראשונה, 15 ש"ח לשעה, או 20 ש"ח לשעה וחצי. לדברי כהן, בעתיד גם ישיק אפליקציה שתזהה מתי רמת האנרגיה של הסוללה בטלפון נמוכה, ותפנה את הלקוח לעמדת הטעינה הקרובה.

אומרים שהסנדלר הולך יחף, אז במקרה שלנו הוא הולך ללא סוללה. החברה הישראלית פאוורמט (Powermat) פיתחה משטח הטענה אלחוטי למכשירים סלולריים. בינתיים החברה פועלת בארה"ב שם חתמה חוזה עם רשת בתי הקפה סטארבקס. ועד שהיא, או שהמתחרות שלה יגיעו לישראל, נמשיך לחפש שקעים בכל מקום.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות