אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: 360 שנה מהיווסדה - רשות הדואר בדרך לבורסה בלונדון צילום: בלומברג

בריטניה: 360 שנה מהיווסדה - רשות הדואר בדרך לבורסה בלונדון

בהערכת השווי שבוצעה לפני ההנפקה הציבורית שצפויה להיערך בחודש הבא, נקבע ששווייה של הרשות עומד על 5.3 מיליארד דולר. מדובר בהפרטה הגדולה ביותר של רשות ממשלתית בבריטניה מאז הפרטת רשות הרכבות בשנות ה-90'

27.09.2013, 17:09 | בלומברג

קבוצת הדואר המלכותית (Royal Mail Group), רשות הדואר הבריטי שנוסדה לפני 360 שנה, עומדת בפני הנפקה ראשונה לציבור. הערכת השווי שבוצעה לקראת ההנפקה נקבע ששווייה של הרשות הוא 3.3 מיליארד ליש"ט (5.3 מיליארד דולר).

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הפתיחה של מניות הרשות, שיחלו להיסחר ב-11 באוקטובר, צפוי להיקבע על 330-260 פני למניה, כך על פי הצהרה רשמית של ממשלת בריטניה. על פי ההצהרה, מספר המניות שיוצעו לציבור צפוי לנוע בין 410 מיליון מניות ל-522 מיליון מניות, או 40.1%-52.2% מהונה של הרשות.

הנפקתה של רשות הדואר תהיה ההפרטה הגדולה ביותר של רשות ממשלתית בבריטניה מאז שראש הממשלה לשעבר ג'ון מייג'ור הפריט את רשות הרכבות (British Rail) בשנות ה-90'.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, צילום: בלומברג ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון | צילום: בלומברג ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, צילום: בלומברג

רשות הדואר היא אחת המעסיקות הגדולות במדינה ולאחרונה החלה להסיט את פעילותה מטיפול במכתבים לדיוור חבילות. זאת על רקע תחרותיות גוברת מצד חברות הדיוור TNT Express ההולנדית ו- DHL Express של דויטשה פוסט הגרמנייה.

עתיד אחזקותיה של ממשלת בריטניה ברשות יקבע במועד מאוחר יותר, אמר לבלומברג השר לענייני עסקים וליוזמות עסקיות, מייקל פאלון. "רשות הדואר הוא לא עסק שמקומו הטבעי בסקטור הציבורי. עתידו מונח בסקטור הפרטי", הוסיף.

ממשלת בריטניה לא תוכל למנוע השתלטות מצד גורמים זרים על רשות הדואר מרגע שתחל להיסחר בבורסה, אמר פאלון והוסיף כי לחברה כעת תהיה גישה להון שיכול לשמש להרחבת עסקיה בעולם ולחדירה למדינות אחרות הפותחות את שערי שוק הדואר שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות