אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלאון לביהמ"ש: "לפרסם הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות עם שמות הדוברים" צילם: עטא עוויסאת

גלאון לביהמ"ש: "לפרסם הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות עם שמות הדוברים"

חברת הכנסת הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים את התנגדותה לחשיפת הפרוטוקולים ללא שמות הדוברים. "השקיפות המתחייבת מהשלטון כוללת בחובה גם את שאלת זהותם"

29.09.2013, 18:47 | תומר גנון
חברת הכנסת זהבה גלאון הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים התנגדות להודעת המדינה לפיה הפרוטוקולים של ועדת הריכוזיות יפורסמו ללא שמות הדוברים ופרטים מזהים. "זהות הדוברים הינה חלק אינטגרלי ובלתי ניתן להפרדה מעצם המידע המבוקש ומזכות הציבור לדעת אודותיו", נכתב בתגובה שהוגשה על ידי עורכות הדין דפנה הולץ-לכנר ומיכל ארגמן-רון, במסגרת עתירתה של גלאון לחשיפת הפרוטוקולים.

קראו עוד בכלכליסט

גלאון. "זהות הדוברים הינה חלק אינטגרלי ובלתי ניתן להפרדה מעצם המידע המבוקש ומזכות הציבור לדעת אודותיו", צילום: טלי מאייר גלאון. "זהות הדוברים הינה חלק אינטגרלי ובלתי ניתן להפרדה מעצם המידע המבוקש ומזכות הציבור לדעת אודותיו" | צילום: טלי מאייר גלאון. "זהות הדוברים הינה חלק אינטגרלי ובלתי ניתן להפרדה מעצם המידע המבוקש ומזכות הציבור לדעת אודותיו", צילום: טלי מאייר

לפני כשבועיים הודיעה פרקליטות המדינה לבית המשפט כי הוחלט לפרסם לציבור את המידע באתר האינטרנט של הוועדה. עם זאת, היא הוסיפה כי "הוחלט שסיכומי הדיון יפורסמו בכפוף למחיקת שמות הדוברים ופרטים מזהים אחרים מהמסמכים".

לטענת גלאון, שמבקשת לפרסם את הפרוטוקולים המלאים בטרם תתכנס שוב ועדת הכספים לדון בחוק ב-8.10. "השקיפות המתחייבת מהשלטון כוללת בחובה גם את שאלת זהותם של הדוברים ואיתור האינטרסים השזורים בדעות שהביעו במסגרת דיוני הוועדה, שהרי כפי שהבהירה הפסיקה, הרשות מחזיקה במידע זה מתוקף מעמדה כנאמן לציבור ועבורו בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות