אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המס הירוק: אלפי כלי רכב שוחררו היום ממכס צילום: חיים זיו

פרסום ראשון

בעקבות המס הירוק: אלפי כלי רכב שוחררו היום ממכס

זאת משום שיבואני הרכב יכולים לשחרר מכוניות ממכס בהתאם למיסוי הירוק הישן עד מחר. הערכה: היקף ההכנסות הנובעות מגל השחרורים עשוי להגיע למאות מיליוני שקלים

30.09.2013, 16:43 | תומר הדר

המיסוי הירוק כבר נכנס לתוקף, אך השפעותיו עדיין מורגשות. ל"כלכליסט" נודע שיבואני הרכב השונים שחררו היום (ב') עשרות אלפי מכוניות ממכס במטרה להימנע מתשלום מס קניה שיכלול את המיסוי הירוק החדש. 

קראו עוד בכלכליסט

מתווה המס הירוק נכנס לתוקפו כבר בתחילת אוגוסט, אך על פי הנוהל שהפיץ משרד התחבורה לפני כשלושה חודשים יכולים יבואני הרכב לשחרר מכוניות ממכס בהתאם למיסוי הירוק הישן עד 1 באוקטובר, מחר.

להערכת גורמים בענף הרכב, היקף ההכנסות הנובעות מגל השחרורים עשוי להגיע למאות מיליוני שקלים.

בתחילת אוגוסט נכנס כאמור לתוקפו השלב השני של מתווה המיסוי הירוק. כיום מוטל על כל המכוניות החדשות הנמכרות בישראל מס קניה של 83%, שממנו מנוכים סכומים של עד 15 אלף שקל המחושבים בהתאם לשיעור פליטת המזהמים של הרכב המורכב מחמישה גזים מזהמים.

בדיקת זיהום מרכב (ארכיון), צילום: מאיר פרטוש בדיקת זיהום מרכב (ארכיון) | צילום: מאיר פרטוש בדיקת זיהום מרכב (ארכיון), צילום: מאיר פרטוש

בנוסחה החדשה מוחמרים הקריטריונים לחישוב זיכוי המס, כך שחלק ניכר מכלי הרכב המשווקים בישראל זוכים לזיכוי מס נמוך יותר משקיבלו בעבר, מה שאמור לייקר את כלי הרכב. בפועל, יבואני רכב רבים בחרו "לבלוע" את התייקרות המחיר שהיתה אמורה להיכנס לתוקף בתחילת אוגוסט.

עם זאת, בקרב יבואני הרכב נשמעות כבר הערכות לפיהן בינואר הבא ייאלצו חלק מן היבואנים להעלות את המחירים לאחר שבמשך מספר חודשים ספגו את ההפרש שנבע מכניסת מתווה המס החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות