אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמואל האוזר בוועדת הכספים: "חייבים להפוך את הבורסה למשאב לאומי" צילום: אוראל כהן

שמואל האוזר בוועדת הכספים: "חייבים להפוך את הבורסה למשאב לאומי"

בדיון פגרה מיוחד שמקיימת הוועדה אמר יו"ר רשות ני"ע כי אם יורידו את שיעור מס רווחי הון על הבורסה זה יכול להועיל ולהגדיל את תקבולי המס של הממשלה. "זה יסיט כספים מהשקעות בנדל"ן להשקעות בבורסה", ציין

01.10.2013, 10:43 | אמנון אטד

"חייבים להפוך את הבורסה למשאב לאומי. הבורסה היא מחוללת צמיחה ואחד מעמודי התווך העיקריים של התעשייה הישראלית", כך אמר יו״ר רשות ניירות ערך פרופ׳ שמואל האוזר בדיון פגרה מיוחד שמקיימת הבוקר (ג׳) ועדת הכספים של הכנסת במצבה, פעילותה ותפקודה של הבורסה לניירות ערך בתל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי האוזר, ניתן להפוך את הבורסה למרכז פיננסי מתקדם וחדשני עם יותר חברות מקומיות. ״צריך לחשוב איך מביאים לבורסה בתל אביב חברות גדולות וכיצד ניתן לעשות אותה למנוף צמיחה לחברות בינוניות וקטנות. ניתן לעשות זאת, ואנחנו יכולים וצריכים לחשוב בכיוון זה״, אמר האוזר, ״צריך גם לחשוב כיצד ניתן להסיר חסמים ולהפחית עלויות מבלי לפגוע בהגנות על המשקיעים״.

ועדת הכספים (ארכיון), צילום: עטא עוויסאת ועדת הכספים (ארכיון) | צילום: עטא עוויסאת ועדת הכספים (ארכיון), צילום: עטא עוויסאת

בהמשך דבריו אמר האוזר כי לדעתו אם יורידו את שיעור מס רווחי הון על הבורסה זה יכול להועיל ולהגדיל את תקבולי המס של הממשלה. זה יסיט כספים מהשקעות בנדל"ן להשקעות בבורסה, ״וזה winwin situation", אמר יו"ר רשות ני"ע. 

 

ממלא מקום יו״ר הבורסה, ד״ר רון מלכא אמר בדיון כי הבורסה ממשיכה לתפקד כרגיל, למרות התפטרות המנכ״לית אסתר לבנון והיו"ר סם ברומפלד. לדבריו, עובדי הבורסה נרתמו להמשכיות ולעשייה, כדי לאפשר לבורסה תפקוד מלא. לדבריו, הוקמה ועדת איתור למציאת מנכ״ל ראוי לבורסה, ולמרות שמדובר בתהליך מורכב,תוך שלושה שבועות יימצא מנכ״ל ראוי לבורסה.

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו אמר, כי מצב הבורסה לא טוב. לדבריו חברות פרטיות לא רוצות להגיע לבורסה, וחברות החברות בה בורחות ממנה. ״כבר שנתיים וחצי חברות חדשות לא מצטרפות לבורסה, וזה בגלל הרגולציה, שהעלות שלה גדולה מהתועלת״. 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
רק הפחתת מס ל15% בלבד
כמשקיע ותיק יודע אני בוודאות יחד עם עוד 300איש כמוני באותו דעה קודם להפחית המס ל15% לכל היותר ולהטיל מס על שכירות משקל הראשון זו התרופה האמיתית להחיות את הבורסה בשיחה יום יומי עם כל המשקיעים הרצינים כולו באותו דעה בדיוק וכולם מחכים לזה אני אביא לכם יותר מאלף חתימות חייבים לנסות זאת ובטוח תראו תוצאות מדוע לא מנסים
דודו , השרון  |  01.10.13
לכל התגובות