אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק עמלות ומסגרות אשראי: איך בוחרים חשבון בנק צילום: שאול גולן

לא רק עמלות ומסגרות אשראי: איך בוחרים חשבון בנק

ההפרשים בעלות ניהול החשבון בין הבנקים השונים יכולים להסתכם במאות שקלים בשנה, אבל זה לא הדבר היחיד שצריך לבדוק; מה חשוב לברר לפני שמחליטים באיזה בנק לפתוח חשבון או לאיזה בנק לעבור

01.10.2013, 13:44 | מעין מנלה

חשבון בנק, כמו מוצרים ושירותים אחרים שאנחנו רוכשים, אפשר לבחור. אם אתם לא מרוצים מהבנק בו מתנהל חשבונכם או שאתם מעוניינים בפתיחת חשבון חדש כדאי שתדעו שהבנקים מתחרים ביניהם ומציעים הטבות בעמלות, ריביות אוברדרפט פחותות, מענקים והלוואות בריביות נמוכות. ההפרשים בעלות ניהול החשבון בין הבנקים השונים יכולים להסתכם במאות שקלים בשנה. אבל מלבד השאלה כמה יעלה לכם לנהל את החשבון ישנם שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון לפני שמחליטים באיזה בנק לבחור.

קראו עוד בכלכליסט

"כדי לבחור את הבנק שמתאים לכם כדאי להקדים ולהחליט מהם הנושאים החשובים לכם", אומר שי רוזנצוויג מנכ"ל click2save. לדוגמא, הוא מסביר, זמינות פקיד הבנק, הנחה בעמלות מכיוון שאתם מבצעים הרבה פעולות במהלך החודש או ריביות נמוכות על האורדרפט במידה ואתם נכנסים למינוס לעתים קרובות.

כך תוכלו לחסוך בקליק

כאשר משווים בין הבנקים השונים ניתן לראות שישנם הבדלים משמעותיים בעלות ניהול החשבון השנתית. עלות ניהול החשבון הממוצעת מסתכמת ב-538 שקל בשנה בבנק לאומי וב-518 שקל בשנה במזרחי טפחות. בבנק יהב עלות ניהול החשבון מגיעה ל-285 שקל בשנה.

רוזנצוויג מסביר מהם הנושאים החשובים שצריך לבדוק לפני שאתם עוברים בנק או פותחים חשבון חדש:

1. עמלות:

כיום בנקים רבים מציעים חשבון בנק בעמלות מופחתות או ללא עמלות כלל. כמו כן, כדאי לבדוק את הערוצים הישירים (אתר האינטרנט והאפליקציה של הבנק) ולשאול אילו פעולות ניתן לבצע דרכן. זאת מכיוון שהעמלות בערוצים הישירים נמוכות משמעותית.

השוואת עמלות נפוצות בחשבון העו"ש, מקור: בנק ישראל השוואת עמלות נפוצות בחשבון העו"ש, מקור: בנק ישראל השוואת עמלות נפוצות בחשבון העו"ש, מקור: בנק ישראל

2. מסגרת אשראי וריביות:

 "הבנקים לרוב לא אוהבים לדבר על הריביות שהם גובים אבל כאשר עורכים את הבדיקה המקדימה כדאי להתעקש ולשאול את הפקיד מהן הריביות המוצעות על פיקדונות, הלוואות וכמה הבנק גובה על המינוס", אומר רוזנצוויג.

היכן לפתוח חשבון, צילום: שאול גולן היכן לפתוח חשבון | צילום: שאול גולן היכן לפתוח חשבון, צילום: שאול גולן

3. מענקים כספיים והטבות אחרות:

הבנקים, בעיקר הבנקים הקטנים, נלחמים היום על לקוחות חדשים ומציעים תנאים אטרקטיבייםוהטבות במעבר כמו ריבית נמוכה להלוואה או הצטרפות למועדון הלקוחות של הבנק.

4. מיקום:

לבנקים הקטנים אין פריסה רחבה של סניפים לכן חשוב לוודא שקיים סניף בקרבת המגורים ושעות פתיחה נוחות של הסניף.

5. איכות השירות:

רוזנצוויג ממליץ לשאול את הפקיד בסניף אם ניתן לשלוח אימייל או להתקשר ישירות לבנקאי כדי שיטפל בנושאים החשובים לכם. בנוסף, יש לבדוק אם שעות הפעילות של הסניף נוחות לכם וכן מומלץ להיפגש עם מנהל הסניף במידה ויש לכם בקשות מיוחדות להטבות בחשבון.

6. ערוצי אינטרנט וסלולר:

היום ניתן לבצע את רוב הפעולות בערוצים הישירים. כדאי לברר עם הבנק האם ניתן לבצע את הפעולות שאתם עושים לעתים קרובות דרך אתר האינטרנט של הבנק והאפליקציה הסלולרית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מספר 3 אתה טועה בגדול!
בנק הדואר הוא כבר מזמן לא "בנק ללא עמלות". בשנים האחרונות הם המציאו עמלות על ימין ועל שמאל וכל כמה זמן הם מעלים את העמלות ללא שום פרופורציה לרמת השירות שלהם שתקועה עדיין בשנות ה-40. הם מתגאים ב"המון המון סניפים בכל מקום", אבל ברגע שצריכים משהו אז "אי אפשר בסניף הזה" או "אנחנו לא יודעים איך עושים את הפעולה הזאת" וכל זה אחרי שחיכית שעה וחצי בתור כנהוג בדואר.
יאיר  |  06.03.15
8.
לפעמים זה עניין של נוחות
החשבון שלי בטפחות כי גם ההורים שלי בטפחות ופתחתי את החשבון שם כשהייתי נער. עד היום כולם שם התייחסו אליי יפה ולא עשו לי בעיות מיוחדות וגם את המשכנתא שלי לקחתי שם אז נוח לי להישאר. אם הייתי לא מרוצה ממשהו הייתי עובר ללא ספק, היום יש כל כך הרבה אופציות ואפשר לעבור בנק בקלות.
עמית  |  02.10.13
5.
קלי קלות
רוב הפעולות ניתן לבצע בערוץ ישיר. צריך לבחור בנק שלא מערים קשיים ובירוקרטיות על הלקוחות, שמעניק אשראי נדיב וזול בעמלות ובריביות האשראי. עם שאר הדברים אפשר להסתדר: יש כרטיסי אשראי חוץ-בנקאיים כך שבסופו של דבר ניתן להימנע מתשלום עמלת כרטיס וזה אמצעי תשלום עיקרי, שיכול לחסוך עמלות פעולות רבות בח-ן העו"ש במחיר פעולת חיוב חודשית אחת בערוץ ישיר. מעבר לסכום מסוים של השקעות, אפשר לנהל בבית השקעות ומתחת לו - לשים בקרן כספית שלא גובה עמלות ומעניקה תשואה עדיפה ונזילה על ריבית הפיקדון. מה שכן, צריך לא להישבה בקסמי ההשוואות: העלויות הן ממוצעות ובסופו של דבר תצטרכו להשוות מה מוכנים לתת לכם באופן ספציפי. הרבה פעמים הבנקים מכוונים תעריפונים ומועדוני לקוחות כך שיציגו עלויות ממוצעות נמוכות יותר מהעלות בפועל ללקוח הממוצע (תראו איך מסד מאוד זול למורים אבל איך יוצא יקר לכל השאר, כדוגמה בטבלה שבידיעה). קחו זאת בחשבון.
מגהץ קיטור  |  01.10.13
לכל התגובות