אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת נמל חיפה מזהירה את העובדים: נצמצם את הפרמיות צילום: רוני שיצר

הנהלת נמל חיפה מזהירה את העובדים: נצמצם את הפרמיות

בנמל חיפה נרשמה מהבוקר האטה לא מוסברת בקצב פריקת המכולות. ההנהלה הודיעה לעובדים כי תשלומי הפרמיות יבוטלו אם תפוקת העבודה הממוצעת תהיה נמוכה ביחס לכוח האדם

01.10.2013, 14:54 | ליאור גוטמן

האם יחסי הנהלת נמל חיפה-עובדים על סף פיצוץ? הנהלת נמל חיפה הודיעה לפני שעה קלה (ג') שהיא תבטל תשלומי פרמיות לעובדים אם תפוקת העבודה הממוצעת ברציפי הנמל תהיה נמוכה ביחס לכוח האדם שמשובץ לכל משמרת.  

קראו עוד בכלכליסט

בנמל חיפה מדווחים משעות הבוקר על האטה לא מוסברת של עד 30% בקצב פריקת המכולות. בהנהלת נמל חיפה רואים בחומרה את הירידה בקצב העבודה, ולכן החליטו שעד להודעה חדשה עובדים לא ישובצו למשמרות נוספות בכל סקטורים בנמל ולא ישלום גמול שעות נוספות לעובדים.

עוד הוחלט ששיבוץ כלי העבודה יתבצע על ידי ההנהלה כך שמספר הגוררים וגם שיבוצי העבודה יעשו ביחס לצרכי הנמל בלבד. "עובד שיסרב לכך לא ישובץ לעבודה ולא יהיה זכאי לשכר", אומרים בנמל.

נמל חיפה (ארכיון), צילום: בלומברג נמל חיפה (ארכיון) | צילום: בלומברג נמל חיפה (ארכיון), צילום: בלומברג

בתוך כך, הבוקר נרשמו גם שיבושי עבודה בנמל אשדוד שם מדווחים בהנהלה על האטה לא מוסברת. בכירים בהנהלת הנמל טוענים שקצב פריקת המכולות נמצא במגמת ירידה. 

אתמול (ב') הודיעה ההסתדרות על חזרתו של יו"ר ועד עובדי המציוד המכני אלון חסן, לאחר שוועדה משפטית אישרה שלא היה במעשיו של חסן פסול. חסן השעה את עצמו לפני 3 חודשים בעקבות דו"ח דירקטוריון הנמל שמצא ששלוש חברות שפעלו בנמל נמצאו בבעלות ישירה או עקיפה של חסן עצמו.

נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין קרא היום למשרדי האוצר והתחבורה להתקדם עם הקמת הנמלים החדשים. "כדי להתמודד עם התפתחות סחר החוץ של ישראל, יש צורך בהקמת נמלי ים חדשים. נושא זה כבר נותח ונבדק על ידי חברת נמלי ישראל, אגף הספנות במשרד התחבורה וגורמים אחרים הקשורים בסחר החוץ של ישראל, במישור קיבולת הנמלים הנחוצה וכן הצורך בהעמקת הנמלים. אם יוקם נמל אחד בלבד, יהיה זה בדרום או בצפון, לא תושג אחת המטרות המרכזיות, שהיא יצירת תחרות אמיתית על שירותי הנמלים", אמר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-3
איזה ועד בדיוק היה לחברות הסלולר?! בחברות הסלולר רק בחודשים האחרונים קמה התארגנות עובדים וגם היא לא של כלל העובדים ובטח ובטח לא ותיקה ומאוגדת כמו בנמל. אין מה להשוות בכלל בין תחום הסלולר שישנה תחרות בין החברות ולכן קל יותר היה להתמודד איתו מאשר חברות הנמל שכל היצוא\יבוא של המדינה עובר דרכו ולכן שביתה בנמל לא משולה אפילו לשביתה בחברת סלולר.
מאיר , צפון  |  01.10.13
3.
בחרנו יאיר קיבלנו לפיד.
דייי נמאסתם יאיר אתה יכול לקנות את כל עולמך בפרויקט אחד . הפרטה של הנמלים נקודה סוף פסוק ... ראה את כחלון איזה גיבור נכנס בתקשורת ויצא מלך ... עולם לא נשכח אותו . נ.ב יאיר אל תפחד מהם ,למרות הדיבור של עבריינים ,הם סתם קבוצה של פרזיטים... והעובדי קבלן הורגים את עצמם ומתפללים יום יום להצטרף לחגיגה .
ויקטור עא , נתניה  |  01.10.13
לכל התגובות