אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: לקווינימוד עשויה להפחית פגיעה מוחית הנובעת מטרשת נפוצה צילם: אוראל כהן

טבע: לקווינימוד עשויה להפחית פגיעה מוחית הנובעת מטרשת נפוצה

לפי ענקית התרופות הישראלית בדיקת MRI שנעשתה במסגרת ניסוי השלב השלישי של הליקווינימוד, הראתה כי חולים אשר טופלו בליקווינימוד חוו ירידה בפגיעה המוחית בהשוואה למטופלים שניתנה להם תרופת הדמה

01.10.2013, 16:18 | שי סלינס

חברת התרופות הישראלית, טבע, דיווחה היום (ג') כי תבצע ניסוי קליני להתוויה נוספת של הלקווינימוד לטיפול בפגיעה ברקמת המוח הנובעת ממקרה חמור של מחלת הטרשת הנפוצה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח של טבע, בדיקת MRI שנעשתה במסגרת ניסוי השלב השלישי של הלקווינימוד (שכשל במטרה העיקרית שלו - הפחתת התקפים), הראתה כי שימוש חד-יומי בליקווינימוד עוזר להפחתת התנוונות תאי העצב במערכת העצבים המרכזית בחולי טרשת נפוצה. תוצאות ה-MRI הראו כי חולים אשר טופלו על ידי לקווינימוד חוו ירידה בפגיעה המוחית בהשוואה למטופלים שניתנה להם תרופת הדמה.

ד"ר מייקל היידן, המדען הראשי של טבע, התייחס לדיווח של החברה ואמר כי "האנליזה שהצגנו מחזקת את האמון שיש לנו בלקווינימוד ואנחנו גאים לדווח כי אנחנו מתכננים לבצע ניסוי קליני בלקווינימוד על מנת לאסוף עוד ראיית על ההתוויה החדשה".

"בנוסף לכך אנחנו ממשיכים להאמין בפוטנציאל של הלקווינימוד לטיפול בפגיעה מוחית במחלות נוספות כגון הקרוהן, האטינגטון, זאבת ואלצהיימר", אמר היידן.

השקה של Zemplar

במקביל הודיעה היום טבע על השקת הגרסה הגנרית בארה"ב של טבליות Zemplar. הטבליות זמינות בשוק מה- 30 בספטמבר, 2013. טבע היתה החברה הראשונה להגיש את הבקשה ועל כן המוצר שלה זכאי ל-180 ימים של בלעדיות בשיווק.

טבליות Zemplar הן גרסה פעילה של ויטמין D שמשמשות לטיפול ומניעה של רמה מוגברת של הורמון יותרת התריס, בקרב מטופלים עם שלב 3 או 4 של מחלת כליות כרונית ושלב 5 בקרב מטופלים בדיאליזה. ל-Zemplar היקף מכירות שנתיות בארה"ב של 115 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות