אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואני הרכב יוצאים במבצעי מכירות לקראת החורף

יבואני הרכב יוצאים במבצעי מכירות לקראת החורף

צ'מפיון מוטורס תקיים אירוע מכירות בעוד כשבוע במסגרתו תימכר ג'טה טורבו ב-125 אלף שקל במקום 132 אלף. מכוניות לים התיכון יוצאת במבצע על פיאט 500 וכלמוביל משפרת את תנאי המימון והטרייד אין

01.10.2013, 16:32 | תומר הדר

חודש אוקטובר יאופיין במבצעי מכירות אגרסיביים בקרב חלק ניכר מיבואני הרכב, כך מעריכים היום גורמים בכירים בענף. על פי הערכות, סך מסירות כלי הרכב החדשים, הצפויות להתפרסם השבוע, לא יעברו את רף 15 אלף היחידות, וזאת בין היתר בגלל חודש ספטמבר, בו העדיפו לקוחות רבים בילוי בחופשה על פני רכישת רכב חדש.

כבר כעת מודיעים מספר יבואני רכב על מבצעי מכירות. בצ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן יתקיים ב-9 באוקטובר אירוע מכירות שבמסגרתו תימכר ג'טה 1.2 טורבו ב-125 אלף שקל במקום 132 אלף שקל. סקודה פאביה תימכר באותו אירוע ב-98 אלף שקל, מחיר המשקף הוזלה של שמונת אלפים שקלים.

סקודה פאביה סקודה פאביה סקודה פאביה

במקביל, כלמוביל יבואנית יונדאי יוצאת אף היא במבצע מכירות שיחל מחר, כאשר עיקר ההטבות יתבטאו בתנאי מימון וטרייד אין. סוכנות מכוניות לים התיכון יוצאת אף היא במבצע על פיאט 500, בו מוצעת עסקת טרייד אין בה מקבלים הלקוחות מחיר גבוה ממחיר המחירון. עם זאת, מדובר בעסקה שאינה תקפה לגבי כל סוגי המכוניות ואילו בחברת מאיר, יבואנית הונדה וולבו יתקיים אירוע מכירות בו יוענקו תנאי מימון לדגמים שונים.

לדברי גורמים בענף הרכב, המבצעים שיאפיינו את חודש אוקטובר אינם מיועדים רק לכיסוי גרעון ההזמנות שנוצר בספטמבר, אלא גם כדי לפצות על תקופת ההאטה הצפויה להתחיל בקרוב בענף הרכב: מדובר בתופעה אופיינית לסוף שנה, במסגרתה בחודשי השנה האחרונים מעדיפים הלקוחות להזמין מכונית ולקבלה בינואר, כדי שתיחשב בבוא הזמן בשוק המשומשות למכונית חדישה יותר הודות לשנת הדגם המתקדמת שתירשם ברישיון.

בתוך כך, כפי שפורסם ב"כלכליסט"', אתמול בוצעו שחרורים ממכס של עשרות אלפי מכוניות במטרה להימנע מתשלום המס הירוק החדש. לדברי יבואנים רבים, הודות לשערי מטבע נוחים ניתן היה לספוג את פערי ההתייקרות ולא לייקר את המכוניות בהתאם למתווה המס, אלא שבינואר הקרוב ייקבעו מחירים חדשים בהתאם לשערי המטבעות, מה שעלול ליצור מצב בו הרכבים החדשים יתייקרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות