אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים ביקש ממכבי הבהרות על מכירת מידע רפואי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

משרד המשפטים ביקש ממכבי הבהרות על מכירת מידע רפואי

נציגי מכבי שירותי בריאות הגיעו אתמול למשרדי הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע כדי לענות על שאלות בנוגע להסכם להעברת מידע על מבוטחים לחברת התרופות הזרה מרק

02.10.2013, 08:07 | שאול אמסטרדמסקי

היועץ המשפטי של הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים (רמו"ט) עו"ד עמית אשכנזי פנה אתמול למכבי שירותי בריאות בעקבות פרסום בחדשות ערוץ 2 על חוזה שעליו חתמה הקופה מול חברת התרופות האמריקאית מרק. לפי הפרסום, החוזה שנחתם בין הצדדים תמורת סכום שטרם נקבע כולל העברת מידע רפואי על מבוטחי הקופה לחברה האמריקאית לצרכים מסחריים.

קראו עוד בכלכליסט

רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, צילום: עמית שעל רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות | צילום: עמית שעל רן סער, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, צילום: עמית שעל

הואיל ומכבי שירותי בריאות היא גוף ציבורי שממומן ברובו בידי תקציב המדינה, חלים עליה חוקי הגנת הפרטיות עליהם שאחראית הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים.

לפי מכבי, אין בחוזה כל הפרה של פרטיות המבוטחים שכן המידע שיועבר למרק לא יכלול פרטים מזהים אלא רק מידע סטטיסטי מצרפי. מידע זה כולל בין היתר נתונים על לקוחות הקופה שחולים במחלה מסוימת ופיתחו גם מחלה אחרת, או כמה הגיבו באופן מסוים לתרופה מסוימת. בקופה אף אמרו אתמול כי הסכמים דומים נחתמו בעבר עם גופים אחרים.

אתמול הגיעו נציגי מכבי למשרדי הרשות כדי להציג הבהרות על החוזה. בתגובה לפניית "כלכליסט" השיבו אתמול במשרד המשפטים כי הנושא עדיין נמצא בבדיקה וכי לא ניתן למסור בשלב זה פרטים נוספים. עם זאת, לא נראה שיש כאן מקרה של הפרת פרטיות של מבוטחים ספציפיים.

הרשות תבחן אם ישנה הפרת פרטיות של קבוצות של מבוטחים, דוגמת מבוטחים שסובלים ממחלה מסוימת, מבוטחים שגרים באזור מסוים או שנוטלים תרופה מסוימת וכד'.

במכבי אומרים בתגובה כי מדובר בשיטת מחקר מקובלת בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות