אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירקטוריון אישר: חזי צאיג מונה ליו"ר דואר ישראל צילום: אוראל כהן

הדירקטוריון אישר: חזי צאיג מונה ליו"ר דואר ישראל

בין צאיג לשר התקשורת גלעד ארדן קיימת היכרות רבת שנים. צאיג ייאלץ להתמודד עם לחץ המוסדיים שחוששים כי הדואר עומד לפני חדלות פירעון

01.10.2013, 20:35 | אופיר דור

דירקטוריון דואר ישראל אישר היום את מינויו של חזי צאיג ליו"ר החברה. המינוי כפוף לקבלת אישור מהוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות ברשות השופט (בדימוס) שלום ברנר. הוועדה כבר אישרה בחודש שעבר את מינוי צאיג לדירקטור בעקבות פנייה בנושא מצד התנועה לאיכות השלטון.

קראו עוד בכלכליסט

צאיג (52), רו"ח בהשכלתו, כיהן בשמונה השנים האחרונות כמנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת. לפני כן הוא שימש כמנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות. צאיג מקורב לשר התקשורת גלעד ארדן, והשניים מכירים מסוף שנות התשעים, עת ארדן מינה את צאיג ליו"ר הנהלת רשות נחל הירקון. ארדן הסביר את כוונתו למנות את צאיג לתפקיד בכך שלדעתו הדואר זקוק כעת למנהל עם הבנה כלכלית וניסיון במערכות ציבוריות כדי להעביר את הדואר רפורמה כוללת.

חזי צאיג , צילום: אוראל כהן חזי צאיג | צילום: אוראל כהן חזי צאיג , צילום: אוראל כהן

התנועה לאיכות השלטון שהתנגדה למינוי הצביעה על עברו של צאיג כפעיל ליכוד ועל עדותו הבעייתית כעד הגנה במשפט האונס שנוהל נגד משה קצב. על עדות זאת כתבו שופטי בית המשפט המחוזי כי יש בה "צל כבד של מגמתיות".

בהנחה שייכנס לתפקיד, צאיג יצטרך להתמודד עם לחץ מסיבי מצד הגופים המוסדיים שהשקיעו 400 מיליון שקל באג"ח של החברה הממשלתית וחוששים כעת כי הדואר עומד לפני חדלות פירעון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות