אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרינפלד ושנור מתקדמים להסדר חוב: נציגות קרדן אן.וי דורשת משקיף בדירקטוריון צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

גרינפלד ושנור מתקדמים להסדר חוב: נציגות קרדן אן.וי דורשת משקיף בדירקטוריון

נציגי הבעלים של החברה שבשליטת גרינפלד ושנור נפגשו אתמול עם הנציגות הלא פורמלית. לכלכליסט נודע כי קרדן שכרה את עו"ד אמיר בר־טוב, שמתמחה בהסדרי חוב, והיא שוקלת את הדרישה למינוי משקיף

02.10.2013, 07:43 | גולן חזני

קרדן אן.וי מתקדמת להסדר חוב. ל"כלכליסט" נודע כי הנציגות הלא פורמלית של החברה דרשה בפגישה שנערכה אתמול עם המנכ"ל שוקי אורן ונציג הבעלים אלון וולקן, להכניס משקיף מטעם המחזיקים לדירקטוריון החברה. החברה טרם השיבה לבקשה והיא שוקלת אותה.  

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע ל"כלכליסט" כי קרדן שכרה את שירותיו של עו"ד אמיר ברטוב ממשרד ליפא מאיר, המתמחה בהסדרי חוב, כדי שייצג אותה, מה שעשוי להצביע על הפנמת המצב והעובדה שהיא בדרך להסדר. ברטוב מייצג, בין היתר, את אי.די.בי פתוח מול נציגות המחזיקים בראשות פסגות, יורק והפניקס.

בפגישה אתמול השתתפו נציגי המוסדיים החברים בנציגות הלא פורמלית, דמיטרי שפצוק ממיטב דש, מורדי משיטה מכלל ביטוח, יוני שר מהראל וגיל לופוביץ מפסגות, כאשר משיטה ושר היו דומיננטיים ונתנו את הטון במפגש.

כבר עתה ברור כי נאמני האג"ח יכנסו בימים הקרובים אסיפות לאישור פורמלי של הנציגות ונקיטת צעדים. ההערכות הן כי אם החברה תסכים למינוי משקיף חיצוני, הרי שהאסיפות ייערכו בשבוע של 14 באוקטובר, ואם לא, הן ייערכו כבר בשבוע הבא.

קרדן אן.וי קרדן אן.וי קרדן אן.וי

קרדן אן.וי שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, פועלת בתחום הנדל"ן במזרח אירופה ובסין, וכן בתחום המים באמצעות חברת תהל. לחברה חובות של כ־2 מיליארד שקל כששווי החברה ירד לשפל של 166 מיליון שקל. שתי סדרות האג"ח של קרדן אן.וי נסחרות בתשואות זבל של 37%–69%. החברה נקלעה למשבר תזרימי חריף ב־2011, ומאז היא מנהלת משא ומתן עם נושיה.

בתחילת השנה הגיעו הצדדים להסכמות, שבמסגרתן התחייבה קרדן אן.וי להימנע מחלוקת דיבידנדים וקיבלה על עצמה מגבלות שונות. בתמורה הבטיחו המחזיקים שקט עד 2015. עם זאת, בעקבות ההחמרה במצב החברה וחוסר ההצלחה במימוש נכסים, החליטו המחזיקים לפעול להגיע להסדר. ב־2014 תידרש קרדן אן.וי לפרוע אג"ח של כ־103 מיליון יורו, כשבקופת החברה – נכון לסוף יוני – היו 8.5 מיליון יורו בלבד.

לפני חודש הציעה הנציגות הלא פורמלית עקרונות הסדר לחברה שכללו דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן ודחייה של שנה בתשלומי הריבית מחודש פברואר. בתמורה יקבלו המחזיקים 30% ממניות החברה וכן שעבודים וביטחונות על הנכסים הלא משועבדים. באותה פגישה הציעו נציגי החברה לקבוע "הסדר מגירה", שעקרונותיו ייקבעו אולם הוא ייכנס לתוקף רק אם יהיה ברור שהחברה לא תוכל לעמוד בתשלומים, אבל מחזיקי האג"ח סירבו להצעה זו.

מקרדן אן.וי סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות