אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי מבקשת לממש החזקותיה ב- GTC פולין בשווי שוק של 150 מיליון יורו צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי מבקשת לממש החזקותיה ב- GTC פולין בשווי שוק של 150 מיליון יורו

הליך המכירה ינוהל על ידי זרוע המסחר וההשקעות האירופאית של ענקית השירותים הפיננסיים האמריקאית Citigroup

02.10.2013, 12:12 | ערן סוקול
קרדן אן.וי הודיעה היום (ד') כי חברה בת בבעלות מלאה נמצאת בעיצומו של הליך למכירה של החזקותיה (27.75%) בחברת GTC פולין (Globe Trade Centre S.A) סכום העסקה לא דווח, אולם שווי השוק של האחזקה הינו כ-150 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

בימים אלה, נערכים על ידי מספר משקיעים הליכי בדיקת נאותות במטרה להגיע לכדי הגשת הצעות רכישה מחייבות. להערכת קרדן אן.וי הליך המכירה, במידה ואכן יתממש, יושלם עד סוף השנה.

את הליך המכירה מוביל ומנהל בנק ההשקעות Citigroup Global Markets Limited שהינו הזרוע האירופאית למסחר והשקעות של ענקית השירותים הפיננסיים האמריקאית Citigroup.

ההחלטה על מכירה אפשרית של 27.75% מהון המניות של GTC פולין נובעת בעיקר, מצרכי הנזילות של קרדן אן.וי עקב התחייבויותיה לפירעון הלוואות וכן תשלומים בגין אגרות החוב של החברה אשר צפויים להתבצע בחודש פברואר.

קרדן אן.וי שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, פועלת בתחום הנדל"ן במזרח אירופה ובסין, וכן בתחום המים באמצעות חברת תהל. לחברה חובות של כ־2 מיליארד שקל כששווי החברה ירד לשפל של 166 מיליון שקל. שתי סדרות האג"ח של קרדן אן.וי נסחרות בתשואות זבל של 36% ו-64%. החברה נקלעה למשבר תזרימי חריף ב־2011, ומאז היא מנהלת משא ומתן עם נושיה.

קרדן אן.וי קרדן אן.וי קרדן אן.וי

בתחילת השנה הגיעו הצדדים להסכמות, שבמסגרתן התחייבה קרדן אן.וי להימנע מחלוקת דיבידנדים וקיבלה על עצמה מגבלות שונות. בתמורה הבטיחו המחזיקים שקט עד 2015. עם זאת, בעקבות ההחמרה במצב החברה וחוסר ההצלחה במימוש נכסים, החליטו המחזיקים לפעול להגיע להסדר. החוב של קרדן אן.וי לשתי סדרות האג"ח שלה עומד כיום על כ-414 מיליון יורו, כאשר ב־2014 תידרש החברה לפרוע אג"ח של כ־103 מיליון יורו, כשבקופת החברה – נכון לסוף יוני – היו 8.5 מיליון יורו בלבד.

לפני חודש הציעה הנציגות הלא פורמלית עקרונות הסדר לחברה שכללו דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן ודחייה של שנה בתשלומי הריבית מחודש פברואר. בתמורה יקבלו המחזיקים 30% ממניות החברה וכן שעבודים וביטחונות על הנכסים הלא משועבדים. באותה פגישה הציעו נציגי החברה לקבוע "הסדר מגירה", שעקרונותיו ייקבעו אולם הוא ייכנס לתוקף רק אם יהיה ברור שהחברה לא תוכל לעמוד בתשלומים, אבל מחזיקי האג"ח סירבו להצעה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות