אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל ההצתה: הגנים ייפתחו מחר רק ב-9:00 צילום: אבי רוקח, ynet

בגלל ההצתה: הגנים ייפתחו מחר רק ב-9:00

במחאה על שריפת גן הילדים ומכונית הגננת במושב חלץ, הודיעה הסתדרות המורים על עיכוב בפתיחת גני הילדים הציבוריים ברחבי הארץ. "לא נרשה לפגוע בעובדים שעושים עבודת קודש", נכתב בהודעה. המשטרה עדיין לא איתרה את החשודים בהצתה

02.10.2013, 15:42 | שחר חי ומתן צורי

גני הילדים הציבוריים ברחבי הארץ יפתחו מחר (ה') את שעריהם בשעה 9:00 בבוקר במחאה על שריפת הגן במושב חלץ שבדרום. כ-10,000 גני ילדים עירוניים יושפעו מההחלטה, אך הלימודים בגני החינוך המיוחד יתקיימו כרגיל. "הסתדרות המורים לא תסבול התנהגות אלימה שאין לה מקום בחברה מתוקנת, ולא תרשה לפגוע בעובדי הוראה שעושים עבודת קודש במסירות אין קץ", אמר מזכ"ל הארגון יוסי וסרמן.

על פי החשד, הורים של ילדים בגן במושב הציתו את המוסד החינוכי ואת מכוניתה של הגננת מקריית מלאכי בשל סכסוך. בני משפחתה דיווחו כי היא הגישה בעבר תלונה כיוון שנופצו שמשות מכוניתה, אך האיומים ששיגרו לעברה ההורים, שעליהם דיווחה כי הם אלימים כלפי ילדיהם, נמשכו. "אני מרגישה שהרסו לי את קודש הקודשים. הגן הוא חלק מהחיים שלי, הילדים הם חלק מהחיים שלי", סיפרה הגננת לאה כהן לאחר האירוע.

גן ילדים בנתניה. 10,000 גני ילדים יושפעו מההחלטה, צילום: נמרוד גליקמן גן ילדים בנתניה. 10,000 גני ילדים יושפעו מההחלטה | צילום: נמרוד גליקמן גן ילדים בנתניה. 10,000 גני ילדים יושפעו מההחלטה, צילום: נמרוד גליקמן

היא הצביעה על החשודים המרכזיים בהצתה - שני אבות לילדים בגן שמוכרים למשטרה בשל עבירות קודמות - אך המשטרה עדיין לא איתרה אותם. הם מוגדרים "דרושי חקירה", אך בשלב זה טרם הסגירו עצמם. חקירת צוותי כיבוי האש של אזור אשקלון העלתה כי המציתים השליכו חפץ בוער דרך החלון ושרפו את הגן. שוטרים שביקרו אתמול בבתיהם שוחחו עם בני משפחתן והסבירו לאחר מכן כי "אם הם היו חפים פשע ודאי לא היו נמלטים. כנראה שמבחינתם יש להם סיבה טובה לברוח".

דנה, תושבת מודיעין ואם לילדה בת שנתיים וילד בן שלוש וחצי, ביקרה את הבחירה בהשבתת הגנים כמחאה ואמרה כי "אין ספק שמדובר באירוע חמור ואין מקום להתנהגות כזו של הורים, אך אני באמת לא חושבת שההשבתה היא הפתרון. היא פוגעת בהורים". לדבריה, "הכלים צריכים להיות אחרים לגמרי, ברמות של אכיפה וענישה ספציפית. אני ובעלי עצמאים ואנחנו פשוט נדפקים כי השעה הזו שהילדים יהיו בבית לא מאפשרת לנו לקיים פגישות, ולמעשה להפסיד כסף".

יערה ישורון ממזכרת בתיה, אמא לתאומים בני 4 וחצי ומקימת ארגון "הורים עובדים לשינוי", הביעה תמיהה על "העונש הקולקטיבי. למה לכלול את זה על כל גני הילדים בארץ? שרפו את הגן, זה חמור מאוד, בושה וחרפה להורים כאלה ואני מקווה שיעצרו אותם, זה פלילי. אבל למה שוב אנחנו משלמים את המחיר? אני אצטרך מחר לבטל פגישות עבודה כדי לשים את הילדים ב-9:00 בגן. אני לא אביא הרי ביביסיטר בשביל זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
המעשה נפשע, אך איננו מצדיק ענישה קבוצתית ולא מוצדקת
אולי מישהו יסביר מה הקשר בין המעשה הנפשע, שהמשטרה מטפלת בו ובין השביתה הזו? המשטרה חוקרת בנושא ומדובר בפשע נקודתי שלא קשור לכלל. לא מדובר פה בהתעלמות מצד המערכת. אז מדוע ראוי להשבית בגללו את כל הגנים בארץ???? מי ישלם על השביתה הזו, היא שווה הרבה שעות עבודה. ואיננה שביתה חוקית ומוצדקת !! (אין סכסוך עבודה ואין עילה לכזה)
הורה , מדינת חלם  |  02.10.13